Перші підсумки оціночних сесій у межах ініціативи «Адвокат майбутнього»
КИЇВ — 25 травня 2016 року. Відбувся перший цикл зустрічей делегації представників Канадського бюро міжнародної освіти до України та Канадської асоціації юристів з українськими адвокатами, представниками органів самоврядування та очільниками профільних організацій.
Як зазначалось, основна мета візиту — проведення оціночних сесій та збір інформації задля підготовки ініціативи «Адвокат майбутнього» (The Lawyer of Tomorrow). У межах ініціативи буде реалізована програма професійної підготовки адвокатів, яка включатиме освоєння навичок, так званих soft skills, які стануть у нагоді у роботі кожного адвоката та підсилять рівень професійної підготовки загалом.
Від канадської сторони у зустрічах взяли участь Кімберлі Інксатер (Kimberly Inksater), керівник міжнародних програм Канадської асоціації юристів (СВА), та Сара МакКензі (Sarah MacKenzie), юрист-координатор із законопроектної роботи та розробки реформ у СВА. Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки уряду Канади, представляли директор проекту Лариса Бізо, менеджер проекту Оксана Кікоть такерівник групи проектів Іванна Ібаргімова.
Канадські юристи цікавилися станом правової системи в країні загалом і якістю правозастосування, навичками, які вимагаються при доступі до професії, та наявними можливостями підвищення кваліфікації адвокатами.
«Приємно відзначити відкритість українських колег і готовність до співпраці. Інформація, яку ми отримали впродовж першого дня оціночних сесій, дуже корисна та, безперечно, буде використана у нашій роботі. Ми дізналися про виклики, які стоять перед адвокатами, стан юридичної професії в Україні, вимоги до надання юридичних послуг та потреби у професійному розвитку адвокатів», — зазначила Кімберлі Інксатер.
«Дискусії, в яких ми брали участь сьогодні, свідчать про те, що дотримання принципу верховенства права є основою для забезпечення високого професійного рівня надання правової допомоги клієнтам. Ми дуже цінуємо можливість зробити внесок у розвиток професійної спільноти адвокатів, що сприятиме покращенню доступу до правосуддя в Україні», — зазначила Лариса Бізо.
Серед інших необхідних навичок адвокати називали особливості організації адвокатської діяльності, знання основ господарської діяльності, фінансів і ведення бізнесу, медіаційні процедури та техніки проведення переговорів, комунікацію зі ЗМІ, вдосконалення презентаційних якостей, зокрема, публічних виступів та ораторського мистецтва, проектний менеджмент, власне позиціонування на ринку як професіонала, глибоке розуміння загальної етики та етичних правил поведінки адвоката.