Правники ознайомились із принципами роботи електронних підписів

КИЇВ — 18 травня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів семінар, присвячений обговоренню принципів роботи електронних та електронних цифрових підписів, в межах проекту «How does IT work?».

Своїм досвідом і знаннями з учасниками ділилися Анатолій Тарасенко, юрист ГО «Електронна демократія», та Володимир Фльонц, засновник і голова ГО «Електронна демократія», автор громадської ініціативи «е-Вибори», один із розробників Системи електронних публічних закупівель ProZorro. Модерував дискусію Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko.

Зважаючи на те, що захід випав на День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, розпочався він із хвилини мовчання. Потім учасники поринули у світ криптографії та електронних форм правочинів.

У фокусі уваги були питання, пов’язані з особливостями використання електронних документів, електронних та електронних цифрових підписів.

«Подача документів в електронній формі дозволяє подолати безліч штучних бюрократичних перешкод. Не треба нікуди їхати, підбирати час, стояти в черзі, шукати необхідне віконце — натомість вдома, в зручний для Вас час можна спокійно підготувати документи і надіслати, не виходячи з квартири», — зазначив пан Володимир.

Під час заходу експерт роз’яснив учасникам поняття власне електронного документа, розповів, у чому полягає відмінність електронного від електронного цифрового підпису, зробивши перед цим короткий екскурс в історію виникнення листів і підписів. Не залишили поза увагою й правову складову.

«Юридична сила документа не залежить від його форми. Якщо Ви принесли його на флешці, а Вам кажуть: «Не розумію», «Не читається», «Він електронний...» — це взагалі не аргумент. Він може бути не за формою складений, мати недостатньо інформації, однак до того, що він на флешці, придертись не можна», – зауважив пан Володимир.

Також учасники дізналися, з чого складається електронний цифровий підпис, що таке криптографія (спосіб написання повідомлень у зашифрованому вигляді, щоб його міг прочитати тільки той, кому направлено конкретне повідомлення) та які бувають її види. Окрему увагу приділили суб’єктам правових відносин у межах використання ЕЦП.

Не зважаючи на змістовне і доступне викладення матеріалу експертами, багато питань цієї теми залишилося ще відкритими, тому вирішили організувати другу частину зустрічі — слідкуйте за нашими анонсами.

Принагідно дякуємо KPMG Ukraine за гостинність і допомогу в проведенні зустрічі!

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК