Правники ознайомились із принципами роботи електронних підписів

КИЇВ — 18 травня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів семінар, присвячений обговоренню принципів роботи електронних та електронних цифрових підписів, в межах проекту «How does IT work?».

Своїм досвідом і знаннями з учасниками ділилися Анатолій Тарасенко, юрист ГО «Електронна демократія», та Володимир Фльонц, засновник і голова ГО «Електронна демократія», автор громадської ініціативи «е-Вибори», один із розробників Системи електронних публічних закупівель ProZorro. Модерував дискусію Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko.

Зважаючи на те, що захід випав на День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, розпочався він із хвилини мовчання. Потім учасники поринули у світ криптографії та електронних форм правочинів.

У фокусі уваги були питання, пов’язані з особливостями використання електронних документів, електронних та електронних цифрових підписів.

«Подача документів в електронній формі дозволяє подолати безліч штучних бюрократичних перешкод. Не треба нікуди їхати, підбирати час, стояти в черзі, шукати необхідне віконце — натомість вдома, в зручний для Вас час можна спокійно підготувати документи і надіслати, не виходячи з квартири», — зазначив пан Володимир.

Під час заходу експерт роз’яснив учасникам поняття власне електронного документа, розповів, у чому полягає відмінність електронного від електронного цифрового підпису, зробивши перед цим короткий екскурс в історію виникнення листів і підписів. Не залишили поза увагою й правову складову.

«Юридична сила документа не залежить від його форми. Якщо Ви принесли його на флешці, а Вам кажуть: «Не розумію», «Не читається», «Він електронний...» — це взагалі не аргумент. Він може бути не за формою складений, мати недостатньо інформації, однак до того, що він на флешці, придертись не можна», – зауважив пан Володимир.

Також учасники дізналися, з чого складається електронний цифровий підпис, що таке криптографія (спосіб написання повідомлень у зашифрованому вигляді, щоб його міг прочитати тільки той, кому направлено конкретне повідомлення) та які бувають її види. Окрему увагу приділили суб’єктам правових відносин у межах використання ЕЦП.

Не зважаючи на змістовне і доступне викладення матеріалу експертами, багато питань цієї теми залишилося ще відкритими, тому вирішили організувати другу частину зустрічі — слідкуйте за нашими анонсами.

Принагідно дякуємо KPMG Ukraine за гостинність і допомогу в проведенні зустрічі!

У вас є цікава ідея заходу?