Курс МВА для юридичного бізнесу — що цікавого почули від англійських колег

ХАРКІВ — 12 березня 2016 року. На продовження панельної дискусії IV Східноукраїнського юридичного форуму «Юридична освіта і практика: «інь» і «янь» юридичної професії?» Відділення АПУ в Харківській області провело діловий сніданок з англійською юридичною фірмою CIS London & Partners.

Бізнес-сніданок був організований представниками CIS London & Partners — юридичної фірми з офісами в Лондоні, Москві та асоційованим офісом в Астані, що спеціалізується на супроводі міжнародних проектів у Росії та інших країнах СНД. На бізнес-сніданку було презентовано курс MBA для представників юридичного бізнесу. Зазначалося, що стандартні MBA не орієнтовані на юристів, реально з такого курсу відсотків 10 може бути використано у юридичній практиці.

Тому BPP University розробило спеціальний курс, де викладання, в основному, здійснюється практикуючими британськими юристами. Курс заснований на дворічному, переважно дистанційному, навчанні.

MBA орієнтований на отримання знань у сфері менеджменту, маркетингу, фінансів у юридичному бізнесі і не передбачає навчання англійської праву. Для вивчення англійського права необхідно отримувати повноцінну освіту в британському університеті, тому що навіть популярні сьогодні курси LLM передбачають поглиблене вивчення тільки однієї, досить вузької, правової сфери. Цього недостатньо, щоб практикувати право в Англії. Для вивчення англійського права в повному обсязі знадобиться, як мінімум, 5 років.

Керуючий партнер фірми CIS London & Partners Світлана Ланден розповіла про місячне стажування в компанії, яке пропонується 10 кращим студентам курсу MBA після його закінчення.

Учасники зустрічі також говорили про можливості українських адвокатів скласти іспит QLTS і практикувати право в Англії й Уельсі. Світлана звернула увагу присутніх на унікальну можливість, яка відкрилася для України у 2014 році. 13 червня 2014 року Британська установа з питань регулювання діяльності у сфері надання юридичних послуг (Solicitors Regulation Authority, SRA) включила Україну до переліку юрисдикцій, які задовольняють вимогам трансферних схем для кваліфікованих юристів (адвокатів) в інших юрисдикціях (Qualified Lawyers Transfer Scheme; QLTS). Таким чином, українські адвокати отримали можливість бути визнаними солісіторами Англії та Уельсу за умови успішного складання іспиту за схемою QLTS. Одним з успішних прикладів є Анна Бабич, голова Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, партнер ЮФ Aequo, яка вже успішно склала цей іспит.

Світлана Ланден, відповідаючи на запитання, чому навіть за наявності повноцінного офісу в Лондоні з сертифікованими солісіторами, фірма не практикує англійське право, зазначила, що англійський ринок дуже спеціалізований, і виходити на нього немає сенсу. Якщо клієнту потрібна послуга за англійським правом, набагато ефективніше працювати з партнерськими офісами або наймати фірми по субпідряду, пропонуючи клієнтові кваліфіковані послуги локальних фірм, які є кращими в тій чи іншій сфері, за прийнятною вартістю. Але знання і розуміння того, як працює англійське право, робить роботу в багатьох проектах більш ефективною. Маючи знання у двох правових системах, легше зрозуміти, де можуть виникнути проблеми в міжнародному проекті або як використовувати наявні колізії з користю для клієнта.

Обговорювали можливість сертифікації англійської фірми за стандартами Lexcel. Ці стандарти є у вільному доступі, і вони показують, які вимоги висуваються на сьогодні до сучасної юридичної фірми. Їх корисно знати за можливості впроваджувати у свою роботу й українським фірмам. Багато натомість «винаходять велосипед». Дуже важливо не просто прописати стандарти, а знати їх і неухильно дотримуватися. Багато фірм на стадії залучення клієнта демонструють кращі свої якості, але потім виявляються не в змозі їх підтримувати в процесі поточного обслуговування.

***

Щиро дякуємо Олені Кібенко, керуючому партнеру ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери», за надані коментарі за результатами заходу.

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК