Найцікавіше в деталях: львівські правники обговорили пропозиції щодо реформи адвокатури

ЛЬВІВ – 25 грудня 2015 року. Асоціація правників України (АПУ) спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провели четвертий із серії заходів, присвячених професійному обговоренню реформи адвокатури.

Нагадаємо, серія заходів «Реформа адвокатури: очікування адвокатів» була започаткована за ініціативи АПУ з метою аналізу та обміну думками щодо внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Презентацію ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», розробленого у межах Ради з питань судової реформи при Президентові України, представив Денис Бугай, Президент АПУ, партнер ЮФ VB PARTNERS. Зокрема, він зосередився на таких ключових питаннях як: виключне право представництва у судах, професійні права та гарантії адвокатів і зміни до КПК щодо прав та гарантій захисту.

За словами Президента АПУ, який входить до відповідної робочої групи Ради з питань судової реформи, правникам слід розраховувати на поступове впровадження повного виключного права на представництво інтересів клієнтів у судах. «Наразі ми маємо шукати шляхи як максимально ефективно впровадити очікувані зміни в життя», - звернувся до колег Денис Бугай. Водночас, він зауважив, що наразі ідеальний момент для направлення пропозицій і коментарів до уваги робочої групи Ради з питань судової реформи, адже їх буде почуто. З важливістю проведення публічних обговорень погодився й Сергій Матвіїв, голова Відділення АПУ у Львівській області, керуючий партнер АО «Матвіїв і партнери».

Володимир Кравчук, член Правління АПУ, суддя Львівського окружного адміністративного суду, член Конституційної комісії, впевнений, що майбутнє - за об'єднанням професії та передовими рішеннями. «Можливо, з часом ми відмовимось від монополії державного обвинувачення. Середовище не є закритим від нових ідей. Публічне обвинувачення може здійснюватися приватними прокурорами», - поділився він своїми роздумами. На його думку, це може забезпечити реальну змагальність в процесі.

Європейський досвід існування виключного права на представництво інтересів клієнтів у судах представила Оксана Цимбрівська, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». Вона навела приклади відповідного регулювання у Франції та Великобританії.

Ще однією темою для дискусії стала готовність суспільства до запровадження суду присяжних. Свою позицію щодо функціонування цього інституту як запоруки реальної змагальності в суді представив відомий адвокат Ігор Фомін, керуючий партнер Fomin & Partners.

Думками з колегами також ділилися Андрій Гринчук, керуючий партнер ЮФ «Гринчук та партнери», Барбара Калюжна, директор Першого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  Петро Кравчук, адвокат АО «Мицик і Партнери», Богдан Ульчак, керуючий партнер ЮК «Веремчук Ульчак Партнери» та інші.

Детальніше з пропозиціями робочої групи Ради з питань судової реформи можна ознайомитися за посиланням.

ФОТОЗВІТ 

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК