Реформа адвокатури: робота в новій системі координат

КИЇВ – 16 грудня 2014 року. У приміщенні БЦ «ЛігаБізнесІнформ» пройшов експертний круглий стіл за участі представників правничої громадськості на тему «Реформа адвокатури: нова система координат».

«Адвокатська спільнота виступає за публічний підхід до впровадження змін в адвокатурі. Ми проти кулуарних реформ» –  основний лейтмотив заходу, який зібрав керівників органів адвокатського самоврядування, очільників громадських організацій правників, провідних адвокатів та керівників адвокатських об’єднань для обговорення ключових питань реформування адвокатури.

Вітаючи учасників, Президент АПУ Денис Бугай відзначив символізм у проведенні заходу напередодні Дня адвокатури: «Ми стоїмо на порозі важливих змін у професії, на які давно очікували. Проте, щоб ці зміни були якісними, до них потрібно підійти комплексно і консолідувати зусилля задля реалізації спільних інтересів суспільства та адвокатури».

В контексті обговорення реформи адвокатури, учасники круглого столу проаналізували ключові положення законопроекту, розробленого Радою з питань судової реформи при Президентові України.

Члени Ради Олексій Кот (ЮФ «Антіка») та Сергій Шкляр (Arzinger) вказали на низку важливих норм, на реалізацію яких адвокатська спільнота чекає вже багато років.. Зокрема, він суттєво посилює права та гарантії адвокатської діяльності, підвищує вагу адвокатського запиту, посилює статус помічника адвоката та вводить низку положень, які мають вдосконалити систему адвокатського самоврядування та забезпечити незалежність системи органів дисциплінарної відповідальності.  

Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентин Загарія звернув увагу на пропозицію зменшити термін перебування на посадах очільників органів самоврядування до 2 років. Він зауважив, що за два роки роботи Комісія лише почала напрацьовувати дисциплінарну практику, а тому пропонований строк є замалим, аби забезпечити її ефективну роботу.

 «Готових рішень не існує і пряма рецепція західного досвіду не є панацеєю. Тому ми маємо працювати в таких відкритих дискусіях. Сумний довід проектів системного характеру, написаних кулуарно, врешті решт, привів до того що була врахована думка лише однієї сторони. Такий досвід має лишитися у минулому», - прокоментував підсумки круглого столу Віктор Короленко, завідувач Відділу представництва інтересів Президента України в судах Адміністрації Президента України.

Якщо Ви також бажаєте долучитись до обговорення актуальних питань професії — приєднуйтесь до роботи Секції адвокатів та практикуючих правників. Попереду ще багато цікавого!

ФОТОЗВІТ

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК