Львівські юристи обговорили новий Кримінальний процесуальний кодекс

ЛЬВІВ- 10 травня 2012 року. Відділення Асоціації правників України у Львівській області та Західноукраїнська філія Європейської Бізнес Асоціації провели круглий стіл на тему «Особливості збирання доказів і проведення слідчих дій в контексті нового Кримінального процесуального кодексу».

В обговоренні взяли участь члени ЄБА, Відділення АПУ в Львівській області та інші юристи, зацікавлені цією тематикою.

Захід розпочався зі вступної промови Маркіяна Мальського, Голови Правничого комітету Європейської Бізнес Асоціації, керівника Західноукраїнської філії АО «Арцінгер», та Володимира Яремка, Голови Відділення АПУ у Львівській області, юриста Західноукраїнської філії АО «Арцінгер».

Андрій Павлишин, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу і криміналістики Львівського національного університету ім. І. Франка, проаналізував основні плюси та мінуси нового Кодексу. Серед позитивних положень він зазначив відкриту систему джерел доказів, внесення теоретичних тез щодо належності і допустимості доказів, можливість отримання показань з чужих слів, необов’язковість формального протоколу при технічній фіксації слідчих дій, узгодження між сторонами необхідності виклику понятих, введення інституту слідчого судді та ін.

Щодо негативу, на думку науковця, в Кодексі має місце недосконалість системи доказів, відсутність письмових документів у переліку документів, необхідність згоди слідчого при поданні клопотання про проведення слідчих дій, науково некоректне визначення поняття доказів, колізія щодо видання доручення на проведення експертизи адвокатом.

Олексій Довбуш, адвокат Західноукраїнської філії АО «Арцінгер», до позитивних новел додав можливість ініціювання слідчих дій стороною захисту, проведення слідчих дій дистанційно, детальну регламентацію окремих слідчих дій, необхідність повідомлення особи про слідчі дії, які щодо неї проводяться.

Адвокат Олег Мицик зазначив: «Кримінальний процесуальний кодекс нескоро буде введений в експлуатацію: до нього не готові правоохоронні органи, суди і юристи». Пан Олег підкреслив основні наявні проблеми та можливі ризики у кримінальному процесі: відсутність виправдальних вироків , малий відсоток закритих кримінальних справ, викорінення традиції змагальності в судовому процесі, низький рівень обізнаності прокурорів у кримінальних справах.

В круглому столі також взяв участь представник органів прокуратури - Віталій Плекан, помічник прокурора Залізничного району м. Львова. Він додав щодо позитивних новел Кодексу: можливість повернення справи на досудове розслідування, скасування інституту явки з повинною. Він виокремив труднощі та виклики для діяльності органів прокуратури.

Експерти дійшли висновку, що ефективному функціонуванню Кодексу передує тривала адаптація, правозастосовна практика і громадська кампанія.

Після доповідей відбулося жваве обговорення окремих норм нового Кодексу на якому всі присутні мали можливість висловити свою думку і поставити питання доповідачам. У заході взяло більш ніж 40 правників м. Львова.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК