Нейтралізація кримінальних ризиків для менеджмента та акціонерів банків

Нейтралізація кримінальних ризиків для менеджмента та акціонерів банків

На початку жовтня, Денис Бугай, адвокат, партнер VB PARTNERS за спеціальним запрошенням колег взяв участь в якості доповідача в щорічному XV Міжнародному форумі корпоративних юристів. Цього року захід проводився в Батумі, Грузія.

З огляду на багаторічний особистий досвід і досвід компанії, Денис презентував основні інструменти захисту від кримінальних загроз для акціонерів і менеджменту банків.

За останні два роки в Україні спостерігається безпрецедентна кількість ліквідацій банків. Національний банк вивів з ринку більше 80 фінансових установ.

Даний процес супроводжується десятками кримінальних справ стосовно акціонерів і менеджменту банків. Не рідкісні випадки арешту майна і обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Сформована ситуація не нехарактерна для попередніх 25 років історії розвитку сектора фінансових послуг і, вимагає нових форматів роботи адвокатів у сфері White-Collar-Crime.

У своєму виступі, Денис озвучив, як ключові ризики, так і способи їх нейтралізації. До потенційних точок напруги, використовуваних правоохоронцями для звинувачення банківських службовців, адвокат відніс наступне: (1) порушення корпоративних процедур і регламентів, як підставу звинувачення в розкраданні/присвоєнні; (2) оформлення угод після їх фактичного здійснення; (3) халатність, (4) операції з пов'язаними особами; (5) операції з «ризиковими» клієнтами (держ. підприємства, компанії з ознаками фіктивності і т.д.); (6) викривлення звітності банку.

Денис Бугай - визнаний експерт в сфері White-Collar Crime, що підтверджується практичним досвідом у вигляді десятки успішних кейсів в банківській сфері, а також визнання від таких авторитетних досліджень, як Best Lawyers, Who is Who Legal, Legal Awards, Ukrainian Law Firms. Hanbook for foreign clients.

У роботі Форуму взяли участь керівники юридичних департаментів компаній і банків, власники бізнесів з України, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Грузії та Росії.