Нейтралізація кримінальних ризиків для менеджмента та акціонерів банків

На початку жовтня, Денис Бугай, адвокат, партнер VB PARTNERS за спеціальним запрошенням колег взяв участь в якості доповідача в щорічному XV Міжнародному форумі корпоративних юристів. Цього року захід проводився в Батумі, Грузія.

З огляду на багаторічний особистий досвід і досвід компанії, Денис презентував основні інструменти захисту від кримінальних загроз для акціонерів і менеджменту банків.

За останні два роки в Україні спостерігається безпрецедентна кількість ліквідацій банків. Національний банк вивів з ринку більше 80 фінансових установ.

Даний процес супроводжується десятками кримінальних справ стосовно акціонерів і менеджменту банків. Не рідкісні випадки арешту майна і обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Сформована ситуація не нехарактерна для попередніх 25 років історії розвитку сектора фінансових послуг і, вимагає нових форматів роботи адвокатів у сфері White-Collar-Crime.

У своєму виступі, Денис озвучив, як ключові ризики, так і способи їх нейтралізації. До потенційних точок напруги, використовуваних правоохоронцями для звинувачення банківських службовців, адвокат відніс наступне: (1) порушення корпоративних процедур і регламентів, як підставу звинувачення в розкраданні/присвоєнні; (2) оформлення угод після їх фактичного здійснення; (3) халатність, (4) операції з пов'язаними особами; (5) операції з «ризиковими» клієнтами (держ. підприємства, компанії з ознаками фіктивності і т.д.); (6) викривлення звітності банку.

Денис Бугай - визнаний експерт в сфері White-Collar Crime, що підтверджується практичним досвідом у вигляді десятки успішних кейсів в банківській сфері, а також визнання від таких авторитетних досліджень, як Best Lawyers, Who is Who Legal, Legal Awards, Ukrainian Law Firms. Hanbook for foreign clients.

У роботі Форуму взяли участь керівники юридичних департаментів компаній і банків, власники бізнесів з України, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Грузії та Росії.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ