Юристи VB PARTNERS домоглися передачі санкційного спору на розгляд Великої палати Верховного Суду

Касаційний господарський суд в складі Верховного Суду задовольнив клопотання, подане юристами VB PARTNERS, про передачу спору клієнта на розгляд Великої палати.

Наш клієнт – іноземна компанія, резидент Європейського Союзу надала позику українській компанії. Після закінчення встановленого договором терміну позику не було повернено, відсотки не виплачені. Наш клієнт звернувся до господарських судів України з позовом про стягнення 30 млн. дол. США.

З метою ухилення від виплати боргу резидент України ініціював ряд надуманих кримінальних проваджень. Матеріали господарської справи були передані в одне із силових відомств, судовий процес був зупинений на роки. Після зміни процесуального закону в 2018 році вдалося відновити провадження.

Тоді, з ініціативи силового відомства, європейська компанія була включена в список юридичних осіб, щодо яких введено санкції – блокування активів, призупинення фінансових зобов’язань, заборона на виведення капіталу. Застосування тимчасових обмежувальних заходів (санкцій) не було виправдано.

Суди першої та апеляційної інстанції підтвердили факт існування боргу, порушення зобов’язань українською компанією, але відмовили в позові з посиланням на санкції. Фактично, нашому клієнтові було відмовлено в праві на судовий захист.

Колегія Верховного Суду погодилася з доводами юристів VB PARTNERS, що рішення судів нижчих інстанцій у цьому і подібних справах містять виключну правову проблему, яка повинна бути розглянута Великою палатою.

Активна робота по захисту прав клієнта триває. Проектну команду очолює Володимир Ващенко, керівник практики Dispute Resolution.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ