Юристами VB PARTNERS відшкодовано 40 млн. грн з державного бюджету на користь Клієнта

З 2009 р. держава не відшкодовувала компанії в сфері металургії значну суму податку на додану вартість (ПДВ) за реальними комерційними операціями.

Податкові органи ухвалили незаконні рішення про зменшення бюджетного відшкодування з метою неповернення коштів Клієнту. Після декількох слухань в судах українська компанія скасувала всі податкові рішення.

Наступним приводом для податкових органів стала зміна з 2017 р. законодавчого порядку відшкодування. Невиплачені суми повинні були відшкодовуватися відповідно до так званих Тимчасових реєстрів. Але держава так і не створила працюючий Тимчасовий реєстр. Більше того, в державних бюджетах на 2017-2020 рр. не було передбачено ані гривні на погашення бюджетної заборгованості.

З 2018 р. до вирішення проблеми були підключені юристи VB PARTNERS. Спочатку в інтересах Клієнта були подані позови про включення сум в так званий Постійний реєстр. Після рішення Великої палати Верховного Суду в лютому 2019 р. позовні вимоги були змінені на стягнення заборгованості з державного бюджету. Також було заявлено вимогу про стягнення пені. Сума нарахованої неустойки зрівнялася з сумою невідшкодованого ПДВ.

Після складної роботи з виконання, в 2020 р. Державне казначейство України фактично стягнуло з державного бюджету на користь нашого Клієнта більше 40,3 млн. грн.

Проектну команду очолив Владимир Ващенко, керівник практики Dispute Resolution VB PARTNERS.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ