Сергій Прокопенко

Сергій Прокопенко

Директор «Лабораторія комп’ютерної криміналістики» Cyberlab

Випускник Національного технічного університету України «КПІ», має дві вищі освіти. Інформаційними технологіями займається з 2001 року, маючи на сьогодні понад 15 років досвіду в області захисту інформації, відновлення даних, цифрової криміналістики, розслідування інцидентів інформаційної безпеки.

Співавтор методики дослідження інформації на цифрових носіях, зареєстрованої в Реєстрі методик проведення судових експертиз Міністерства юстиції України; автор більше 20 наукових публікацій та популярних статей за тематиками відновлення даних та інформаційної безпеки. Розробник спеціалізованих курсів в області цифрової криміналістики, аналізу електронних доказів, розслідування кіберзлочинів; спільно з експертами компанії проводить навчання для представників Експертної служби МВС, СБУ, Мін’юсту, Нацполіції та представників корпоративних служб безпеки.

Досвідчений експерт з комп’ютерної криміналістики, розслідування втручань у ІТ системи, фішингових атак, крадіжок особистості, шахрайств з використанням інформаційних активів, дослідження шкідливого програмного забезпечення, аналізу інформації з відкритих джерел (OSINT).

З 2015 року – керівник і співзасновник ТОВ «Лабораторія комп’ютерної криміналістики» , що надає професійні послуги під торговою маркою Cyberlab у сфері комп’ютерно-технічних експертиз і досліджень, розслідувань інцидентів інформаційної безпеки, консалтингу та аудиту систем захисту інформації.

З 2016 року Cyberlab – єдина в Україні недержавна лабораторія, акредитована за напрямком дослідження інформації у комп’ютерних і телекомунікаційних системах за міжнародним стандартом ISO/IEC 17025:2006. Завдяки цьому експертизи і висновки, виконані експертами CyberLab, приймаються як докази в українських та іноземних судах.

Член комітету Forensic Асоціації професіоналів корпоративної безпеки України.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ