Аналіз дисциплінарної практики Вищої ради правосуддя

Мета проекту - проведення об’єктивного аналізу діяльності та рішень дисциплінарних палат і рішень ВРП в частині розгляду дисциплінарних справ щодо суддів у контексті їх відповідності стандартам і рекомендаціям Ради Європи, систематизація дисциплінарної практики ВРП для сприяння забезпеченню її сталості та єдності.

Завдання проекту:

  1. Сприяння приведення діяльності і рішень ВРП у відповідність до стандартів і рекомендацій Ради Європи.
  2. Підготовка описів ключових проблем дисциплінарної практики ВРП та надання пропозицій щодо удосконалення дисциплінарних процедур та зменшення кількості скарг.

Експерти проекту: Ярина Удала, координатор законопроекної роботи АПУ та Юрій Дмитренко, юрист Sayenko Kharenko, член АПУ.

У рамках ініціативи експерти підготують аналітичні звіти із результатами узагальнення практики ВРП за 2018 рік та 1-шу половину 2019 року щодо її відповідності стандартам і рекомендаціям Ради Європи.

Основні питання, які досліджуватимуться експертами:

  • підстави притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності;
  • дисциплінарні стягнення, застосовані до суддів;
  • пропорційність накладених дисциплінарних стягнень підставам дисциплінарної відповідальності;
  • наявність випадків застосування до суддів дисциплінарної відповідальності за тлумачення закону, оцінювання фактів та доказів, які здійснив суддя у певній справі;
  • єдність практики дисциплінарних палат та практики ВРП та ін.

Проект реалізується за підтримки проекту Ради Європи «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини».

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ