Сприяння судовій реформі. Формування Громадської ради доброчесності

ПРОЕКТ АПУ

«СПРИЯННЯ СУДОВІЙ РЕФОРМІ. ФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ДОБРОЧЕСНОСТІ»

Громадська рада доброчесності — абсолютно новий для нашої судової системи орган, який стане важливим інструментом у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів. Саме тому процес створення Ради повинен бути максимально публічним та зрозумілим.

Проект Асоціації правників України (АПУ) «Формування Громадської ради доброчесності» започаткований у вересні 2016 року з метою інформаційного супроводу процесу її створення та активної участі юридичної громадськості у якості членів Ради.

Завдання:

  1. Забезпечення максимальної прозорості процесу створення Громадської ради доброчесності, передбаченої Законом України «Про судоустрій та статус суддів».
  2. Розробка якісної нормативно-правової бази (основи) її діяльності на виконання норм Закону, аналіз відповідності міжнародним рекомендаціям і стандартам.
  3. Повне та достовірне інформування громадськості про статус цього органу, його повноваження та роль у процесі реалізації судової реформи в Україні.
  4. Проведення широких громадських обговорень ключових питань формування та діяльності Громадської ради доброчесності із залученням експертного середовища.

Очікуваний результат:

  1. Підвищення прозорості процесу створення та формування Громадської ради доброчесності.
  2. Підвищення поінформованості професійного середовища та громадськості про діяльність, повноваження і роль Громадської ради доброчесності.
  3. Активна участь громадськості в підтримці впровадження судової реформи в Україні.

Експерти проекту:

Денис Бугай, Президент АПУ, партнер VP PARTNERS;

Микита Нуралін, національний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», адвокат VB PARTNERS;

Ярина Удала, координатор законопроектної роботи АПУ, національний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

* * *

27 вересня 2016 року у м. Києві Асоціація правників України спільно з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України провели перший круглий стіл, присвячений формуванню Громадської ради доброчесності.

Асоціація правників України здійснюватиме активний інформаційний супровід формування Громадської ради доброчесності та має намір взяти активну участь у її формуванні. Слідкуйте за нашими новинами на сайті АПУ www.uba.ua!

За детальнішою інформацією звертайтеся до Секретаріату АПУ за телефоном: +380(44) 492-88-48, e-mail: gr@uba.ua. Контактна особа — Ольга Лопушанська.

Ключові новини за темою:

Громадські організації на старті: ВККС відкрила прийом документів

Громадська рада доброчесності: в очікуванні старту

Коментар Президента АПУ Дениса Бугая виданню Interfax Україна

Інфографіка — Громадська рада доброчесності

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ