Концепція реформування законодавства в сфері корпоративного права

Комітет Асоціації правників України з корпоративного права та фондового ринку пропонує на розгляд юридичної спільноти та громадськості Концепцію реформування законодавства у сфері корпоративного права.

Згідно Концепції, пропонується провести реформу корпоративного права за наступними принципами:

  • Дерегуляція корпоративного права: Закон про товариства з обмеженою відповідальністю повинен увібрати в себе всі переваги акціонерної форми, завдяки чому будь-яке непублічне акціонерне товариство (тобто товариство, чиї акції не мають лістингу на біржах) отримає можливість перереєструватися в ТОВ, не втративши жодних зручностей акціонерної форми, але позбувшись всіх її обтяжень. Наприклад, залучення акціонерного капіталу в АТ повинно бути таким же простим, як в ТОВ. Таким чином досягається універсальній поділ компаній на дві категорії: приватні і публічні.
  • Підвищення рівня диспозитивності корпоративного права, зокрема тієї його частини, яка регулює приватні компанії. Учасники компанії повинні отримати можливість своїм одноголосним рішенням відступити від регулювання, передбаченого диспозитивною нормою закону. Наприклад, якщо учасники компанії при її створенні домовилися, що ні в кого з них не буде права виходу з компанії в односторонньому порядку або з причини, не зазначеної у статуті, то це рішення учасників буде поважатися законом. Нормою «залишкової дії» (тобто нормою, що застосовується у відсутності положення про інше) буде положення закону, що надає право учаснику вийти з компанії в будь-який момент без пояснення причини.
  • Підвищення стандартів корпоративного управління, яке досягається імперативним статусом норм про обов’язки і відповідальність директорів, і норм, які надають захист міноритарним акціонерам у тих випадках, коли вони не скористалися засобами самозахисту, тобто можливістю підвищити стандарти свого захисту, задіявши потенціал диспозитивних норм.

Детально з запропонованими змінами можна ознайомитись за посиланням: КОНЦЕПЦІЯ РЕФОРМУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ КОРПОРАТИВНОГО ПРАВА. Ваше особисте ставлення до запропонованих змін можна висловити, надавши відповіді на питання нашої анкети-опитування (Опитування для членів Комітету АПУ з корпоративного права).

Резолюція щодо удосконалення діяльності акціонерних товариств в частині імплементації положень законодавства ЄС.

Резолюція АПУ щодо внесення змін до законодавства України щодо акціонерних договорів та договорів про реалізацію прав учасників ТОВ

Резолюція АПУ щодо вдосконалення правил поглинання (take-over rules)

НОВИНИ по темі:

26 червня 2015 року

Резолюція АПУ щодо вдосконалення правил поглинання (take-over rules)

16 червня 2015 року

Резолюція щодо акціонерних договорів та договорів про реалізацію прав учасників ТОВ: пропозиції комітету

19 грудня 2014 року

Прийнята Резолюція щодо вирішення конфлікту інтересів в корпоративних відносинах

27 листопада 2014 року

Коаліційна угода: аналіз з позиції корпоративного права

Далі

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ