Розробка законопроекту «Про люстрацію в Україні»

Процес люстрації в Україні набирає все більшого резонансу та обертів, що, в свою чергу, підвищує необхідність прийняття якісних законодавчих основ її проведення. Асоціація правників України, як найбільш чисельне об’єднання правників, не лишилась осторонь цього процесу та ініціювала широкий професійний діалог, результатом якого став власний законопроект «Про люстрацію в Україні».

Після тривалої розробки законопроект був представлений юридичній спільноті та схвалений членами Асоціації правників України. Пропозиції правничої спільноти привернув до себе увагу Сергія Капліна, народного депутата від партії УДАР, який 15 квітня 2014 року зареєстрував проект Закону «Про люстрацію в Україні» у Верховній Раді України (реєстраційний номер № 4678-1).

Координатор з розробки проекту закону «Про люстрацію в Україні» від АПУ, адвокат Леонід Антоненко відзначив, що в механізм реалізації положень проекту закладено набагато ширший принцип проведення люстрації — антикорупційний. «Все, що відбувається в судах та державних органах конвертується в неправомірно отримані матеріальні блага, — пояснює він. — Саме дослідження їх наявності та джерела походження повинні стати фокусом нашої роботи».

 

З проектом закону, розробленого в межах АПУ, та ходом його розгляду в парламенті, Ви можете ознайомитись за посиланням: ПРОЕКТ ЗАКОНУ «ПРО ЛЮСТРАЦІЮ В УКРАЇНІ»

 

НОВИНИ

21 травня 2014 року

Міністерство доходів і зборів підтримало пропозиції АПУ щодо введення інституту люстрації

23 квітня 2014 року

АПУ запропонувала Мінюсту допомогу в удосконаленні Концепції реформування системи запобігання корупції

16 квітня 2014 року

В парламенті зареєстровано розроблений АПУ законопроект «Про люстрацію в Україні»

Далі

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ