Новини

Активізація Механізму цивільного захисту ЄС

2021-11-23

КИЇВ — 23 листопада 2021 року. У результаті вчорашньої наради Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної за участі Сергія Ніжинського, Голови Комітету АПУ з міграційного права, та представників МВС, МЗС, Державної прикордонної служби та Державної міграційної служби сформовано запит до Європейського Союзу щодо активізації Механізму цивільного захисту ЄС для попередження надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути на кордоні України та Білорусі.

Про можливість отримання допомоги від Євросоюзу через Механізм цивільного захисту було домовлено під час зустрічі віцепрем’єрки та комісара ЄС з кризового менеджменту Янеза Ленарчіча у Брюсселі минулого тижня.

Цей запит є продовженням зусиль уряду на доручення Президента та прем’єр-міністра України щодо посилення охорони кордону з Білоруссю у зв’язку з міграційною кризою, спровокованою Мінськом на кордоні з Європейським Союзом.

Механізм цивільного захисту ЄС забезпечує співпрацю між 34 європейськими державами (як членами, так і не членами ЄС) у сфері реагування на надзвичайні ситуації. При активації Механізм координує надання допомоги як всередині, так і за межами ЄС. Європейська комісія керує Механізмом через Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації (ERCC).

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.