Новини

Комітет АПУ надав пропозиції для вдосконалення законопроєктів із посилення енергонезалежності України

2021-04-05

КИЇВ — 05 квітня 2021 року. Комітет АПУ з питань енергетики, нафти та газу звернувся до Голови Комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса із низкою пропозицій для вдосконалення законопроєктів №5208, №5208-1 та №5208-2 з посилення енергетичної незалежності України.

Після детального аналізу законопроєктів і подальшого їх обговорення з колегами та нардепами, експерти Комітету АПУ звернули увагу законодавців на окремі прогалини документів.

Щодо законопроєктів 5208 та 5208-2 правники запропонували:

1. Доповнити Закон про НКРЕКП терміном щодо визначення особи, пов’язаної відносинами контролю та нормою щодо строків подачі нею звіту й публікації Регулятором відомостей на його офіційному вебсайті.

2. Уточнити норму щодо інформування про зниження запасів палива.

3. Стосовно повноважень Регулятора обмежити доступну пропускну спроможність в частині міждержавних перетинів:

«..норми законопроєктів встановлюють можливість застосування заходів щодо обмеження імпорту електроенергії на кордоні з державою-агресором, однак не виключають можливість імпорту електроенергії походженням з цієї країни через кордони інших суміжних держав», — йдеться в тексті листа. 

4. В контексті доручення Кабміну прийняти акти щодо запровадження спеціальних мит на паливно-енергетичні ресурси правники наполягають переглянути та видалити вимоги, що вже виконані.

Щодо законопроєкту 5208-1 експерти Комітету зазначили про:

1. Доцільність обмежити можливість технічних перетоків необхідністю купівлі-продажу електроенергії для безпечної роботи ОЕС України та держав, що є членами ЄС або Енергетичного Співтовариства та отримання-надання аварійної допомоги між ОЕС України та енергетичними системами інших країн.

2. Необґрунтованість виключення ч. 8 ст. 67 Закону про ринок електричної енергії.

Детальніше ознайомитися з пропозиціями Комітету АПУ можна за посиланням.