Новини

«Надання безоплатних консультацій з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб»: рік потому

2020-10-30

КИЇВ  30 жовтня 2020 року. 21 жовтня 2019 року набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства. Вперше за історію незалежної України можливість реструктуризувати борги задля старту нового життя отримали фізособи, не тільки юридичні. 

*Відеокоментар Юліана Хорунжого про ключові підсумки проекту

Вже 8 січня поточного року успішно стартувала ініціатива Асоціації правників України за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» з надання безоплатних консультацій для фізосіб-боржників. За цей час консультанти проекту надали допомогу десяткам українців, які через фінансові кризи минулих років пережили чимало випробувань: від неможливості обслуговувати свої борги до руйнування цілих родин через фінансові негаразди.

Тепер, майже рік потому, ми готові підбивати підсумки Проекту. Допомогли з цим Юліан Хорунжий, член Правління Асоціації правників України, керівник Проекту, один з розробників Кодексу з процедур банкрутства та учасник Проекту, заявник Максим.

Трохи деталей

Від лютого 2020 року в межах проєкту 6 кваліфікованих консультантів, надавали консультації сім’ям, які мають проблеми з іпотечними кредитами, взятими в іноземній валюті.

Під час реалізації проєкту допомогу було надано понад 200 сім’ям, правники проаналізували ситуації боржників та розробили для них алгоритм дій з розв'язання проблеми. Під час надання консультацій також було надано роз’яснення щодо застосування норм Кодексу України з процедур банкрутства.

Шляхом загального аналізу було сформовано перелік основних проблем позичальників, виявлено огріхи в профільному законодавстві.

На їх основі будуть підготовлені методичні рекомендації для фізосіб, які охоплюватимуть алгоритм дій для врегулювання проблемних питань з банками. Серед нюансів:

  • Як проводити переговори з банками?
  • Як підготувати до судової процедури і документи, і себе?
  • Алгоритм дії позичальника в разі подання заяви до суду.
  • Інструкція якісної підготовки тексту законопроєкту з пропозиціями змін до Кодексу України з процедур банкрутства.

Про плани на майбутнє

Консультації надавалися до 30 жовтня 2020 року. Що далі? Перед проектом стоїть три конкретних цілі: підготовка 1. тексту законопроєкту, 2. методичних рекомендацій, 3. проведення тренінгів для правників.

Ця діяльність здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цьому матеріалі думки автора необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.