Медіація в Україні: практика застосування світових тенденцій

2009-12-22

КИЇВ – 22 грудня 2009 року. У приміщенні Торгово-промислової палати України за медіа-підтримки Асоціації правників України (АПУ) пройшла Міжнародна конференція «Медіація в Україні: практика застосування світових тенденцій».

Метою проведення заходу стало ознайомлення учасників з останніми світовими тенденціями в сфері медіації та вирішення спорів; обговорення перспектив використання інституту медіації в Україні та створення додаткової платформи для регулярних зустрічей українських та міжнародних спеціалістів, зацікавлених у становленні інституту медіації в Україні.

Конференція зібрала провідних експертів у сфері медіації, представників профільних міністерств та відомств та суддів. Основною темою усіх доповідей стало визначення поняття та суті медіації, світовий досвід її застосування та можливості впровадження в Україні.

Заступник Міністра юстиції України Володимир Богатир, виступаючи на відкритті Конференції, наголосив на важливості впровадження інституту медіації в Україні як прогресивного механізму вирішення суперечок, передовсім у сфері господарських та корпоративних відносин. 

Широким досвідом у сфері медіації поділилися фахівці з Російської Федерації, де, за свідченням учасників, цей інститут є значно розвиненішим, ніж в Україні. Президент Науково-методичного «Центру медіації та права» Цисана Шамлікашвілі (Москва) навела відмінності між медіацією, посередництвом та вирішення спорів у третейському судочинстві. Так, медіація корисна тим, що побудована на діалогу рівних, де кожна сторона має простір для самовираження. 

Разом з тим, партнер “SJ Berwin” Девід Голдберг (Лондон) зазначив, що механізм медіації може працювати належним чином, лише у випадку наявності належної законодавчої бази та серйозного стимулу з боку держави.  

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ