Чергове порушення прав адвоката: відкрите звернення Асоціації правників України

КИЇВ — 13 листопада 2019 року. Асоціація правників України підготувала чергове відкрите звернення щодо ефективного розслідування нападу на адвоката Володимира Богатиря.

08 листопада 2019 року до приватного будинку адвоката Володимира Богатиря увірвалась група осіб. Невідомі побили та зв’язали членів родини, серед яких неповнолітня дитина. Також було отримано доступ до адвокатського досьє.

За фактом вчиненого 09 листопада 2019 року слідчими Обухівського відділу поліції ГУНП в Київській області було порушено кримінальне провадження та розпочато активні розшукові дії, спрямовані на встановлення місцезнаходження і затримання підозрюваних.

Асоціації стало відомо про систематичні порушення гарантій адвокатської діяльності Володимира Богатиря та професійних прав його захисників з боку співробітників Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури. Мова йде про дотримання процедури виклику адвоката, ігнорування принципу презумпції невинуватості та систематичного порушення права на захист. 

Асоціація правників України закликає Генеральну прокуратуру і Національну поліцію України неухильно дотримуватися професійних прав і гарантій адвокатської діяльності та негайно відреагувати на грубі порушення відносно адвоката, забезпечити ефективне розслідування нападу на житло і родину адвоката.

З текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

 

У вас є цікава ідея заходу?