Новини

Заява АПУ щодо оприлюднення тексту протоколу опитування членів Правління стосовно прийому у члени та у кандидати у члени від 29.03.2019 №254

2019-04-04

КИЇВ - 4 квітня 2019 року. Асоціація правників України, враховуючи ситуацію, що склалася у зв'язку з оприлюдненням тексту протоколу опитування членів Правління Асоціації щодо прийому у члени та у кандидати у члени від 29.03.2019 №254, повідомляє наступне.

Згідно зі Статутом АПУ рішення про прийом до Асоціації або про відмову приймається Правлінням у місячний термін.

Правління прийняло рішення про прийом 93 з 96 кандидатів. Щодо 3 кандидатів не було прийнято рішення ані про прийом ані про відмову.

Строк прийняття відповідного рішення щодо 3 кандидатів ще не сплив, і Правління має право відкласти (в межах зазначеного строку) розгляд питання про прийняття щодо будь-якого кандидата чи кандидатів. Прийняття до членів Асоціації не є автоматичним, у статутні документи АПУ закладена дискреція  Правління у питаннях прийняття нових членів до лав Асоціації. 

Щодо причин відкладення рішення по 3 кандидатах:

  • окремі члени Правління висловили занепокоєння висуванням зазначених 3 кандидатів у члени Правління (відбулося 21 - 22 березня 2019 р.) до їх прийняття у члени АПУ, що, на думку окремих членів Правління, є порушенням Статуту АПУ.
  •  було запропоновано запросити 3 кандидатів на зустріч з Правлінням для з'ясування, зокрема, таких питань:

- чи усвідомлюють кандидати, що розумне тлумачення Статуту АПУ не надає їм можливості балотуватися у Правління, оскільки, на дату їх висунення, вони ще не були членами Асоціації;

- якщо у кандидатів є інше бачення, на чому воно базується, та як кандидати та Асоціація можуть вирішити це питання із урахуванням інтересів всіх сторін;

- і головне, чи мають кандидати намір все ж таки вступити до лав АПУ незважаючи на те, що їм може бути відмовлено в участі у виборах на посади членів Правління (таке рішення належить до компетенції Виборчої комісії, а не Правління).

АПУ ще раз наголошує, що стосовно зазначених 3 кандидатів не було прийнято жодного рішення (включаючи рішення про відмову) та запевняє, що належне рішення буде прийнято Правлінням у передбачений Статутом строк.

Крім цього, Правлінням Асоціації прийнято рішення про проведення внутрішньої перевірки обставин складання та оприлюднення тексту вищезазначеного протоколу. У зв’язку з цим, закликаємо утриматися від публічного обговорення протоколу до завершення перевірки, яка буде проведена в найкоротші терміни.

АПУ закликає не вбачати упередженого ставлення до окремих кандидатів в члени Асоціації у діях Правління і не покладатися на неповну інформацію у соціальних мережах, а також не втручатись в діяльність Правління та інших органів АПУ у здійсненні ними своїх дискреційних повноважень на підставі їх статутного мандату.