Інструменти оскарження судової експертизи

2018-11-20

КИЇВ — 20 листопада 2018 року. Секція судових експертів Асоціації правників України провела семінар на тему: «Інструменти оскарження судової експертизи».

Модерувала захід Ірина Педь, координатор Секції судових експертів, керуючий партнер Експертної групи S&D, яка розповіла про інструменти оскарження висновків судової експертизи. Детально розглянула повторну та додаткову експертизу, рецензування та висновки спеціалістів. З презентацією пані Ірини, яка супроводжувала її виступ, можна ознайомитися за посиланням.

Спікерами були Олександр Круть, директор Центру судових експертиз «Альтернатива», та Григорій Прохоров-Лукін, к.ю.н., патентний повірений, розробник методик проведення судових експертиз з питань інтелектуальної власності. Разом доповідачі порушили актуальні теми судової експертизи: огляд найбільш типових проблем, яких припускаються судові експерти, і рецензування судових експертиз та їх практика використання. Зокрема, говорили про практику Верховного Суду, а саме відмову Суду від оцінки заперечень сторони до висновку експерта як підставу для скасування судового рішення.

«Доказове значення висновку експерта залежить від його істини, внутрішньої несуперечності, точності та достовірності усіх дій, оцінок і висновків експерта у ході і за результатами процесу експертного дослідження», — процитував слова радянського та російського криміналіста Р.С. Бєлкіна пан Григорій.

Експерти зауважили, що є багато проблемних питань щодо судової експертизи, тому АПУ і проводить подібні заходи. Учасники зізналися, що отримали багато корисної інформації, яка стане у нагоді на робочій платформі. Слідкуйте за новинами на офіційному сайті Асоціації та сторінці у Facebook, аби не пропустити найважливіше!

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ