Новини

Конференція з ІТ-права: майбутнє вже поруч!

2018-04-12

КИЇВ — 12 квітня 2018 року. Відбулася наймасштабніша в Україні конференція з IT-права #ubaITconf, яка об’єднала велику кількість іноземних та національних експертів права у галузі інформаційних технологій з метою обговорення найактуальніших проблем розвитку новітніх технологій та ролі юристів у цьому процесі.

До гостей із вітальним словом звернулись Андрій Стельмащук, Президент Асоціації правників України, Іларіон Томаров, радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», та Микита Полатайко, програмний координатор заходу, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko, подякували всім учасникам, гостям та партнерам заходу, оголосили порядок денний заходу та зазначили, що цього року конференцію відвідала безпрецедентна кількість іноземних експертів.

Почали обговорення з дискусії про майбутнє економіки та права під головуванням Назара Чернявського, партнера ЮФ Sayenko Kharenko (Україна). Своїми думками поділилися Павло Кравченко, засновник Distributed Lab (Україна), Дмитро Кохманюк, адміністратор національної доменної зони .UA (Україна), та Чарльз Уайтхед, професор Cornell Law School, радник декількох багатонаціональних фінансових установ (Нью-Йорк, США).

Учасники зауважили, що з розвитком інформаційних технологій люди стають вільними, не обмеженими територіальними межами. Професія юриста уже в недалекому майбутньому буде не настільки затребуваною та бажаною. Майбутнє — за проектними менеджерами, котрі візьмуть на себе комунікацію, а більшу частину функцій юриста виконуватиме штучний інтелект.

Після перерви на каву гості мали змогу обрати секцію за власним смаком. Про приватність та захист персональних даних говорили Наталія Соломахіна, співзасновник Bot&Partners (Україна), Олексій Столяренко, керівник практики ЮФ Baker McKenzie (Україна), Жомбор Орбан, старший юрист Kinstellar Budapest (Угорщина), Юрій Гарасим, директор з корпоративної безпеки ELEKS, Президент Cloud Security Alliance Lviv Chapter (Україна), та Арсен Кулик, юрист та радник з питань персональних даних ELEKS (Україна).

Основна ідея, яку висловили спікери, полягає в тому, що сьогодні, в силу розвитку інформаційних технологій, персональні дані надзвичайно незахищені, тому потребують особливої уваги та охорони. У Європі діють правила збереження персональних даних (GDPR), котрі через рік почнуть діяти і в Україні.

Як зауважили експерти, українське законодавство загалом відображає положення європейських нормативно-правових актів, тож змінювати норми кардинально не доведеться. Питання у їх дотриманні.

Доповідачі попередили українських колег про ризики, пов’язані зі збереженням персональних даних при наданні послуг клієнтам із Євросоюзу, та порадили, як їх мінімізувати.

У той же час Марія Ортинська, директор компанії IPstyle (Україна), Наталія Юрьєва, радник з інтелектуальної власності Wargaming (Чехія), Леонхард Рейс, адвокат, професор, Австрійський симпозіум ІТ-права (Австрія), та Іларіон Томаров, радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» (Україна), дискутували на тему інтелектуальної власності та комплаєнсу.

Серед питань, на яких зосередилися спікери: продаж ПЗ та ІТ-послуг онлайн за правом ЄС, розкриття комерційної таємниці у відносинах з іноземними замовниками тощо.

Микита Полатайко, Чарльз Уайтхед, Гордон Ейнштейн, керуючий партнер CryptoLaw Partners (Лос-Анджелес, США), та Нестор Дубневич, старший юрист Juscutum (Україна), проаналізували ICO як ринок капіталу.

Доповідачі детально пояснили механізм блокчейну та його роль у функціонуванні фінансового ринку. Чарльз Уайтхед зауважив, що блокчейн — природний етап розвитку ринку капіталів, особливістю якого є виключення посередника в транзакціях

Тарас Кислий, радник ЄПАП Україна, з колегами Ольгою Барановою, податковим юристом, Анною Кравчук, партнером ПЮА «Синергія», та адвокатом Оксаною Кобзар ознайомили гостей з актуальними та новими питаннями оподаткування IT-бізнесу, розповіли про прогрес у ставленні податківців та податкового законодавства до оподаткування програмної продукції, а також поділились ідеями щодо ефективного структурування міжнародного IT-бізнесу.

Наостанок поговорили про кібербезпеку і криптотехнології. Тему безпеки в Інтернет під головуванням Микити Торубки, радника MORIS GROUP (Україна), розкрили іноземні експерти. Карлос Альварез, директор з питань безпеки, стабільності та стійкості в ICANN (США), підготував доповідь на тему, як протидіяти компрометації системи доменних імен. Дамарис Вігіл, юрист підрозділу Digital злочинів у Microsoft Центральна та Східна Європа (Фінляндія), розкрила юридичні стратегії в боротьбі проти кіберзлочинності, а Віккі Волл, партнер Haberman Ilett (Великобританія), порадила, як ефективно розрахувати збитки в ІТ-спорах.

Тему криптотехнологій і права обговорили під модеруванням Назара Поливки, партнера Axon Partners (Україна). Аляксєй Варабєй, голова білоруської блокчейн асоціації «Технології Розподілених Реєстрів» (Білорусь), ознайомив аудиторію з такою формою договору, як смарт-контракт. Сергій Мохнєв, адвокат з питань регулювання криптообміну CEX.io (Великобританія), розповів, де і як можна створити ліцензовану криптовалютну біржу. Про феномен білоруської криптодолини та основних положеннях Декрету іноземному бізнесу доповідав Дмітрій Матвєєв, партнер ЮФ «Алейніков і Партнери» (Білорусь).

Ми висловлюємо вдячність усім, хто долучився до проведення конференції — гостям, учасникам, партнерам, спікерам — за те, що допомогли створити дружню та теплу атмосферу конструктивного діалогу та обміну досвідом. Ми впевнені, що поради та знання, якими поділилися наші надзвичайні доповідачі, допоможуть юристам краще зрозуміти перспективи розвитку професії.

Партнери заходу, чия організаційна та фінансова участь допомогли провести захід на високому рівні — ексклюзивний генеральний партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», партнери сесій Baker McKenzie, Aequo, Juscutum, Axon Partners, MORIS GROUP, Kinstellar, партнер ранкової кави Synergy та профільний партнер ELEKS.