Новини

Амбітні цілі та пріоритети: кандидати до керівних органів АПУ представили свої програми

2015-05-13

КИЇВ 13 травня 2015 року. Асоціація правників України провела зустріч — знайомство своїх членів з кандидатами в члени Правління, Президента та Віце-президента Асоціації.

Добігає до завершення звітний рік Асоціації правників України, а з ним — і строк повноважень керівництва АПУ, обраного два роки тому. Виборча кампанія в АПУ розпочалася ще на початку весни, коли були представлені кандидати, які бажають взяти участь у виборах до керівництва АПУ на наступні два роки.

За доброю традицією, всі кандидати мали нагоду представити свої програми та пояснити, чому бажають увійти до керівництва АПУ. Деякі з них, не маючи можливості бути присутніми особисто, записували відеозвернення та підключалися до розмови через Skype.

Учасники зустрічі стали першими, хто ознайомився зі звітом Президента та Віце-президента АПУ за два роки роботи, в якому були представлені основні показники змін у роботі Асоціації. «Десять років ми йшли до відмітки у 3 тисячі членів Асоціації, і два роки — до відмітки в 5 тисяч членів. Цілком можливо, що з такими темпами через два роки ми привітаємо й 10-тисячного члена нашої організації», — Президент АПУ Денис Бугай звернув увагу на стрімку динаміку росту, представляючи звіт.

Програма Дениса Бугая як кандидата в Президенти спільно з Олексієм Резніковим — Віце-президентом АПУ — сконцентрувалася на двох постулатах — лідерстві та розвитку. Серед пріоритетів — децентралізація, як галузева, так і регіональна, розвиток міжнародного вектора діяльності АПУ, участь у державотворчих та суспільних процесах, а також, звичайно, участь у законотворчості та проведенні реформи адвокатури. Детальніше з програмою можна ознайомитися за посиланням.

Програмні цілі дійсного члена Правління АПУ, керуючого партнера АO Arzinger Тімура Бондарєва як кандидата у Президенти АПУ сконцентрована на збільшенні прозорості у роботі АПУ та її керівних органів, реалізації концепції «АПУ для всіх», формуванні цінності членства в Асоціації та активнішого залучення молоді до участі в організації. «Ми маємо брати успішний досвід міжнародних правничих організацій та впроваджувати його в роботу АПУ», — переконаний кандидат. Детальніше з програмою та пріоритетами Тімура Бондарєва можна ознайомитися за посиланням.

А ось що пропонують кандидати у члени Правління:

Володимир Кравчук, суддя Львівського окружного адміністративного суду, один із перших очільників Відділення АПУ у Львівській області, представляє Секцію суддів. Він навів статистику: станом на сьогодні у складі Асоціації Секція суддів налічує 13 осіб, з них 11 — судді, а в Україні наразі налічується більше 8 тисяч суддів. Саме тому Володимир Кравчук вважає за необхідне залучати суддів до діалогу в межах незалежної професійної спільноти. «Професійний діалог дозволяє суддям побачити усі недоліки судової системи, побачити себе зі сторони, отримати щирі відгуки про свою роботу та роботу колег», — зазначив він. Програма кандидата доступна за посиланням.

Леонід Антоненко, голова Департаменту реєстраційних питань і ліцензування Національного банку України, голова Комітету АПУ з корпоративного права і фондового ринку, представляє Секцію державних службовців. Його мета у якості члена Правління АПУ — розвивати напрям професійного лобіювання та продовжувати корпоративну реформу, яка дуже вдало стартувала за участі АПУ.

Про законотворчість та реформи говорив і Олександр Ільков, партнер ЮФ «Кесарев Консалтинг», а донедавна — представник державних службовців. Його пріоритетами стане проведення конституційної реформи, продовження судової реформи та реформи правоохоронних органів, удосконалення виборчого законодавства та імплементація антикорупційного законодавства.  

Ірина Марушко, партнер ЮФ «Лавринович і партнери», представила свою програму у вигляді відео-звернення. Її пріоритетними напрямами роботи у разі обрання є посилення ролі АПУ в суспільному житті, в складних трансформаціях, які відбуваються в державі; підвищення професійних та етичних стандартів і зміцнення довіри до професії тощо.

Дійсний член Правління Вадим Самойленко, партнер ЮФ «Астерс», сконцентрував увагу на виконанні статутних завдань Асоціації. Андрій Стельмащук, партнер ЮФ «Василь Кісіль і партнери», який представив свою програму по Skype-зв’язку, зосередився на зміцненні та розвитку Асоціації, а Ольга Просянюк, яка опікувалася в Правлінні роботою комітетів, представила результати роботи цих структурних підрозділів та висловила готовність продовжувати роботу у цьому напрямі. Артем Стоянов, партнер ЮГ LCF, ще один дійсний член Правління, у разі переобрання сконцентрується на реформі адвокатури та активній участі представників АПУ в адвокатському самоврядуванні.

Володимир Саєнко, партнер ЮФ «Саєнко Харенко», який віднедавна був призначений представником АПУ у міжнародних відносинах, у разі обрання членом Правління зосередиться саме на міжнародному векторі роботи АПУ, зокрема, співпраці з профільними організаціями та спільнотами.

Посиленням ролі комітетів та їх реформаторського потенціалу займатимуться два «молоді» кандидати Ярослав Огнев’юк, партнер Патентно-юридичної агенції «Дубинський та Ошарова», та Юліан Хорунжий, партнер «Аріо Кепітал Груп». Ярослав Огневюк зосередиться на вдосконаленні роботи комітетів та стратегічному плануванні їх діяльності, а Юліан Хорунжий — на посиленні реформаторських процесів і консолідації зусиль комітетів у цьому напрямі.

* * *

Нагадуємо, що чергове засідання Правничої Асамблеї, під час якої відбудуться вибори керівництва Асоціації, пройде 22 травня 2015 року у м. Львові під час V Західноукраїнського юридичного форуму АПУ. Перелік членів Правничої асамблеї АПУ, які обиратимуть нове керівництво Асоціації, можна переглянути за посиланням.

Довідково

Згідно Статуту АПУ Правління складається із 17 осіб: 7 членів Правління обираються від відділень Асоціації, 7 — від секцій та 3 стають членами Правління за посадою (Президент, Віце-президент та Президент у відставці). Правління Асоціації обирається терміном на 2 роки.