Новини

Проведено Всеукраїнську правничу школу з питань нотаріату

2014-03-23

ЗАПОРІЖЖЯ — 23 березня 2014 року. Сповненими нових знань та вмінь, а також гарних вражень залишилися учасники I Всеукраїнської правничої школи з питань нотаріату, яка відбулася 22 — 23 березня у місті Запоріжжі, в Запорізькому національному університеті. Саме тут започатковано традицію проведення шкіл з нової тематики — нотаріальної діяльності.

Школу було організовано Запорізьким осередком Ліги студентів АПУ та юридичним факультетом ЗНУ. Значну допомогу у проведенні заходу надало Головне управління юстиції в Запорізькій області. Інформаційними партнерами заходу стали інформаційні інтернет-ресурси «Новости Запорожья», «Вкурсе», «Репортер», Z-city, «Афіша.zp», інтернет-ресурс газети «Индустриальное Запорожье».

На відкритті заходу перед учасниками з вітальними словами виступили: декан юридичного факультету ЗНУ, д.ю.н., професор Коломоєць Тетяна Олександрівна, заступник начальника Головного управління юстиції в Запорізькій області Наливайко Павло Іванович, голова Запорізького осередку Українського національного союзу молодих юристів України, к.ю.н., доцент Кукурудз Роман Орестович, заступник завідувача кафедри цивільного права ЗНУ, к.ю.н., доцент Шарая Анна Анатоліївна, приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Нечипуренко Галина Флоріївна. Члени президії побажали учасникам школи з користю витратити час на здобуття нових практичних знань в галузі нотаріату.

Перший день школи складався з тематичних лекцій з різних аспектів діяльності нотаріату в Україні. Лекторами переважно стали приватні нотаріуси Запорізького міського нотаріального округу. Так, перший доповідач, Нечипуренко Галина Флоріївна, запропонувала учасникам короткий огляд Закону України «Про нотаріат», а також окреслила специфіку професійного шляху до професії нотаріуса. Наступний доповідач, приватний нотаріус Головатенко Оксана Валеріївна, розповіла про те, як посвідчуються правочини іпотеки та купівлі-продажу. Помічник приватного нотаріуса Нікогосян Людмила Варданівна розкрила присутнім теми відкриття приватної нотаріальної контори, оподаткування нотаріальної діяльності, а також особливості роботи помічника нотаріуса. Після перерви свою лекцію запропонувала приватний нотаріус Любіченковська Анастасія Євгеніївна, темою виступу якої стало оформлення спадщини. Про договірні відносини у спадковому праві та особливості окремих договорів (зокрема, договору про зміну черговості прийняття спадщини) розповіла приватний нотаріус Кукурудз Тетяна Юріївна.

Після насиченого здобуттям знань першого дня на учасників чекала оглядова екскурсія містом, а також фуршет у тайм-кафе «Зима», що розташоване у центрі Запоріжжя. Завершився день поселенням учасників у профілакторії ЗНУ на острові Хортиця.

Заняття другого дня школи мали практичну спрямованість. Перше практичне заняття було присвячене державній реєстрації нотаріусами прав власності на нерухоме майно та їх обтяжень. Під керівництвом приватного нотаріуса Бугрім Олени Віталіївни учасники намагалися дати правильні відповіді на завдання переважно практичного характеру. Друге практичне заняття полягало у демонстрації учасниками школи своїх умінь виступати в суді у спорі, учасником якого є нотаріус. Сміливий крок взяти участь у моделі суду зробили 4 студенти, тож фабула справи була розіграна двічі. Суддею на практичному занятті виступила приватний нотаріус Петрушенко Тетяна Іванівна. За підсумками засідання були нагороджені студенти: за перше місце — Ксенія Гавріна, за друге — Сергій Соколов, а бронзу отримав Дмитро Супрун. Переможці отримали корисну літературу.

По закінченні заходу приватний нотаріус Петрушенко Тетяна Іванівна вручила сертифікати учасникам школи, а члени організаційного комітету отримали листи подяки.

Особливу подяку організатори висловлюють ректору ЗНУ Фролову Миколі Олександровичу, першому проректору ЗНУ Бондарю Олександру Григоровичу, декану юридичного факультету ЗНУ Коломоєць Тетяні Олександрівні, заступнику начальника Головного управління юстиції в Запорізькій області Наливайку Павлу Івановичу. Безмежно вдячні також всім учасникам, які в цей непростий для країни час знайшли можливості відвідати школу, аби поглянути на інститут нотаріату з нової точки зору — з погляду юристів-практиків.

Усіх чекаємо на наступній, другій Всеукраїнській правничій школі з питань нотаріату. Принагідно запрошуємо всіх на осінні VII Всеукраїнські змагання з адміністративного права і судочинства ім. В.С. Стефанюка.