Звернення Юридичної групи LCF щодо ситуації в Україні

Шановні Партнери та Колеги,

Останнім часом ми всі стали свідками того, як країна, в яку ми вірили і якій служили, сьогодні опинилася на межі війни.

У відстоюванні свого суверенітету та незалежності ми також сподіваємося на допомогу наших зарубіжних партнерів і колег.

Нижче - пропонуємо юридичну оцінку дій Російської Федерації.

Ввівши свої військові підрозділи на територію Криму, Російська Федерація фактично порушила наступні норми міжнародного права та міжнародні угоди:

1. Меморандум про гарантії безпеки України від 5 грудня 1994 року.

Згідно з Меморандумом, Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, а також Сполучені Штати Америки гарантували Україні наступне:

1.1. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, а також Сполучені Штати Америки підтвердили Україні свої зобов'язання поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України.

1.2. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, а також Сполучені Штати Америки підтвердили Україні свої зобов'язання утримуватися від загрози сили або її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що жодна їх зброя ніколи не буде використана проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй.

2. Угода між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування військово-морських сил Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року.

Відповідно до п.5 статті 15 цієї Угоди, будь-яке пересування російських військово-морських сил на території України поза місцями їх постійної дислокації може здійснюватись лише після узгодження з компетентними органами України.

3. Резолюція Генеральної Асамблеї ООН № 3314 (XXIX) від 14 грудня 1974 року.

Відповідно до статті I зазначеної Резолюції, агресією є використання збройних сил Державою проти суверенітету, територіальної цілісності або політичної незалежності іншої Держави, або яким-небудь іншим чином, несумісним із Статутом Організації Об'єднаних Націй.

4. Гельсінський заключний акт ОБСЄ від 1 серпня 1975 року.

Дії Російської Федерації фактично руйнують всю систему післявоєнної безпеки в Європі, закріплену в Гельсінському заключному акті, і яка ґрунтується на наступних принципах:

4.1. Суверенна рівність, повага прав, властивих суверенітету.
4.2. Незастосування сили або загрози силою.
4.3. Непорушність кордонів.
4.4. Територіальна цілісність держав.
4.5. Мирне врегулювання суперечок.
4.6. Невтручання у внутрішні справи.
4.7. Рівноправність і право народів розпоряджатися своєю долею.
4.8. Сумлінне виконання зобов'язань за міжнародним правом.

Зважаючи на вищевказане, ми розцінюємо дії Російської Федерації як використання військової сили проти суверенітету, територіальної цілісності України та акт військової агресії проти України.

З метою недопущення розвитку більш негативних наслідків в ситуації, що склалася, просимо бути солідарними в оцінці подій, як акту агресії з боку РФ і публічно проінформувати про це якомога більшу кількість колег, в т.ч. в Російській Федерації.

Заздалегідь вдячні.

З повагою,
Юридична група LCF

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ