Презентація фінального звіту: тривале тримання під вартою внаслідок порушення розумних строків кримінального провадження

Історія заходу

Презентація фінального звіту: тривале тримання під вартою внаслідок порушення розумних строків кримінального провадження

18 серпня 2016

17:00-19:00
Реєстрацію закрито

Асоціація правників України запрошує вас взяти участь у презентації фінальних результатів дослідження Фундації «Відкритий Діалог», проведеного під егідою Асоціації правників України, під назвою «Роки за ґратами без вироку: тривале тримання під вартою в Україні внаслідок порушення розумних строків кримінального провадження».

Автори представлять розширений звіт, підготовлений з урахуванням коментарів адвокатів, аналітиків громадських організацій, представників Міністерства юстиції та Генеральної прокуратури, які раніше, 28.07.2016, взяли участь в обговоренні попередніх результатів дослідження.

У дослідженні розглянуто шляхи вирішення проблеми обвинувального ухилу у роботі суддів, а також проблеми негласного обов’язку прокурорів за будь-яку ціну добиватися обвинувального вироку (навіть за відсутності доказів вини). Проаналізовано дії учасників проваджень та організаційні недоліки у роботі судів, які призводять до затягування судового розгляду.

У звіті відображені останні статистичні дані, а також детально представлено 17 кейсів, де особи трималися під вартою протягом 4-7 років, а в окремих випадках – 8 і 10 років. У цих провадженнях зафіксовані грубі порушення з боку слідства та випадки застосування тортур з метою отримання зізнавальних показань.

З урахуванням висловлених на попередньому обговоренні думок, автори дослідження підготували конкретні рекомендації до органів влади щодо забезпечення права на розумні строки кримінального провадження. Формулювання рекомендацій дозволяє в подальшому на основі них розробити законопроекти про внесення змін і доповнень до КПК.

Учасники заходу отримають друкований примірник звіту.

Серед спікерів:

Євгеній Солодко, голова Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, заступник Голови Комітету по захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності в НААУ, керуючий партнер АО «Адвокатська група «Солодко і партнери».

Сергій Кишенько, член ради Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат АО «Солодко та партнери».

Євген Грушовець, член ради Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат, партнер ЮФ «Аріо».

Катерина Савченко, аналітик Фундації «Відкритий Діалог».

Крістін Брандо, асистент проекту, представник Фундації «Відкритий Діалог».

Олександр Орлов (Skype-зв'язок), громадянин Польщі, який тримався 4,5 років в одеському СІЗО. Справа, де були зафіксовані порушення з боку слідства, отримала розголос серед польських депутатів і дипломатів, після чого у травні 2016 р. Орлов був звільнений на поруки народних депутатів.

Модератор:

Сергій Кишенько, член ради Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат АО «Солодко та партнери».

Попередня реєстрація для участі в заході обов’язкова!

Організатори зберігають за собою право припинити реєстрацію у разі набрання максимально можливої кількості учасників.

Місце проведення: м. Київ, вул. Московська, 32/2, БЦ «Senator», 17-ий поверх, офіс KPMG.

За додатковою інформацією щодо заходу звертайтеся будь ласка, до Секретаріату АПУ за тел.: 0(44) 492-88-48 або пишіть на адресу: komitet@uba.ua, контактна особа – Вікторія Доценко, або до Фундації «Відкритий Діалог» за адресою igor.savchenko@odfoundation.eu, контактна особа – Ігор Савченко.