Звернення та заяви Асоціації правників України

 • Звернення щодо реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності

  Комітет з інтелектуальної власності АПУ звернувся до Степана Кубіва, Першого Віце-прем’єр-міністра України — Міністра економічного розвитку і торгівлі, з проханням надати відповіді на деякі питання щодо поточного стану та подальшого реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

 • Комітет АПУ звернувся за роз’ясненнями щодо дій банків та небанківських установ

  Комітет з банківського, фінансового та страхового права звернувся до очільників  НБУ та Держфінмоніторингу із проханням надати роз’яснення щодо певних дій небанківських фінансових установ та банків.

 • Комітет АПУ просить про додаткове обговорення Правил авіаперевезень

  Комітет з транспортного права АПУ звернувся до Голови Державної авіаційної служби України Олександра Більчука з проханням провести додаткове громадське обговорення проекту «Правил повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу».

 • Комітет АПУ пропонує удосконалити реалізацію будівельних проектів нерезидентами

  Комітет з нерухомості та будівництва АПУ, за результатами обговорення проблем реалізації будівельних проектів підрядниками-нерезидентами на території Україні, звернувся до Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка з проханням підготувати узагальнюючі роз’яснення з деяких питань та ініціювати відповідні зміни до нормативно-правових документів.

 • Комітет АПУ занепокоєний обмеженням доступу до інформації при закупівлях

  Комітет з нерухомості та будівництва АПУ звернувся до Директора у справах України, Білорусії та  Молдови Світового банку реконструкції та розвитку Сату Кахконен з проханням висловити думку щодо обґрунтованості позиції Замовників стосовно обмеження доступу до інформації про закупівлі з посиланням на правила МБРР.

 • Відкрите звернення АПУ щодо участі ГРД у кваліфоцінюванні суддів

  Асоціація закликає ГРД та ВККСУ до діалогу та пошуку оптимальних шляхів налагодження співпраці задля формування доброчесного суддівського корпусу.

 • Комітети АПУ пропонують підвищити ефективність процедур банкрутства

  Комітети АПУ звернулися до Комітету ВР з питань економічної політики з проханням розглянути законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства» та врахувати запропоновані положення під час реалізації законопроектної функції Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.  

 • Комітети АПУ звернули увагу ВС на приклад різної правозастосовчої практики

  Комітети АПУ звернулись до Голови ВС Валентини Данішевської  з проханням звернути увагу на одну із правових позицій Верховного Суду України, яка, на думку членів АПУ та бізнес-спільноти, є прикладом неоднозначності в судовій практиці, містить ознаки виключної правової проблеми та такою, що потребує комплексного перегляду Великою Палатою Верховного Суду.

 • Комітет АПУ закликає не скорочувати штат суддів господарських судів

  Резолюція Комітету з процесуального права АПУ із проханням утриматись від поспішних рішень щодо скорочення штатної чисельності суддів господарської юрисдикції та провести публічне і прозоре обговорення проблем, пов’язаних зі зміною кількості суддівського корпусу.

 • АПУ заявляє про неприпустимість тиску на суддів

  Асоціація правників України опублікувала Відкрите звернення із закликом розпочати суспільну дискусію щодо доцільності збереження у КК України ст. 375, яка в українських реаліях перетворилася у спосіб тиску на суддів з боку прокуратури та просить ВРП провести публічні слухання з цього питання.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ