Жуков Микита Сергійович

Освіта, рік закінчення: 2018, Диплом магістра (з відзнакою) юридичного факультету Запорізького національного університету

Сфера діяльності: Практикуючий юрист

Місце роботи та посада: Керуючий Адвокатським Бюро «ЖУКОВ ЛІГАЛ ФЕМІЛІ ОФІС»; співзасновник проекту Legal Design (проект став переможцем Innovating Justice Challenge 2021, HiiL); Голова комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини

Досягнення в юридичній практиці:

В сфері своєї адвокатської практики, допоміг бізнесу перемогти у тендерах на загальну суму понад 100 млн гривень, в тому числі і шляхом перемог в Антимонопольному комітеті України.

Моїми зусиллями було виявлено, зібрано доказову базу та ініційовано процедуру встановлення антиконкурентних узгоджених дій, наслідком чого стало притягнення осіб до відповідальності.

Під час своєї діяльності на посаді юриста АО "Олешко і Скрипка" та АО "Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери" (2018 - 2020 роки) був представником у значній кількості судових процесів.

Внесок у розвиток юридичної спільноти (інновації, розвиток етики, наукові праці, ініціативи по зміні НПА, експертна робота)

Був членом кадрової комісії з атестації прокурорів місцевих прокуратур; членом кадрової комісії при Офісі Генерального прокурора України з добору прокурорів до окружних прокуратур. А отже, брав активну участь у вдосконаленні інституту прокуратури України.

Є співзасновником проекту Legal Design (проект став переможцем Innovating Justice Challenge 2021, HiiL). Це студія (на сьогодні йде розробка боту, модернізація сайту з метою автоматизації), яка займається юридичним дизайном, завдяки чому складні лігал-документи бізнесу перетворюються на прості та зрозумілі для населення. Тепер такі документи люди можуть сприймати за декілька хвилин, без допомоги юриста. Як наслідок, менше стресу для споживача / користувача та більше лояльності до брендів. Крім того, займаюсь наукою, є співавтором зарубіжної монографії з адміністративного права.

Був ініціатором внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою вдосконалення його окремих положень (направлявся до ВРУ проект закону); ініціатором внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, Закону України «Про публічні закупівлі» та Закону України «Про захист персональних даних» щодо відомостей про персональні дані (з метою недопущення уникнення відповідальності).

В сфері своєї адвокатської практики, допоміг бізнесу перемогти у тендерах на загальну суму понад 100 млн гривень, в тому числі і шляхом перемог в Антимонопольному комітеті України.

В рамках мої діяльності на посаді голови комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини надав понад 20 експертних думок для ЗМІ (крім того виступав у якості експерта з конституційних питань у прямих ефірах каналу «Україна 24»), було проаналізовано та внесено поправки і пропозиції до 9 законопроєктів ВРУ 9 скликання. Зокрема, серед наших перемог є зняття з розгляду проєкту Закону «Про інтерпеляцію», який мав чимало прогалин.

Крім того, мною було проведено онлайн-зустрічі із видатними вченими конституціоналістами, адміністративістами України та зарубіжних країн, із адвокатами іноземних країн, із колишнім суддею КСУ, із суддею ВС. Такі онлайн-зустрічі розміщені на YouTube каналі та мають на меті проведення просвітництва, обмін думок та досвідом, що сприяють розвитку правничої професії в Україні. Кількість переглядів понад 5,5 тисяч.

Також, у період з серпня 2019 року по квітень 2020 року був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата України. Був ініціатором поправок та пропозицій до законопроєктів, зокрема: до проекту закону Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів» (реєстр. № 1152-1); проекту закону Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань (реєстр. № 2116).

Громадські ініціативи (співпраця з NGO)

  • Заступник Голови Ради відділення Асоціації правників України в м. Києві (2019 - 2020 рр.)
  • Голова комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини (з листопада 2019 року)

Pro bono

Адвокатське бюро проводило безкоштовне консультування з питань оскарження рішень, дій, бездіяльності посадових осіб, у сфері притягнення до адміністративної відповідальності; консультування з побутово-юридичних питань

Постійний учасник бізнес-сніданків Прозорро, освітніх заходів (зокрема заходів Академії консалтингового бізнесу), направлених на те, щоб навчити учасників/замовників публічних закупівель захищати свої права та інтереси

Інші досягнення, які варті відзнаки

Маю свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю; маю свідоцтво про підвищення кваліфікації в Інституті законодавства Верховної Ради України (Школа законотворчості)

Лауреат Всеукраїнського конкурсу "Молодий правник року" 2020 у номінації "Молодий правник - громадський діяч"

Диплом та інше.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ