Юліан Хорунжий

Член Правління

Хорунжий Юліан Андрійович

Старший партнер АО «Юридична фірма «Аріо»

Народився 3 січня 1980 року у м. Львів. В 1997 року закінчив гімназію “Євшан” (м. Львів) з відзнакою.

ОСВІТА

1997 – 2002 - Спеціаліст права, диплом з відзнакою. Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків).

 

ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД 

1997 – 2007 - працював на різних посадах в органах Служби безпеки України.

2007 – 2008 - ДержНДІ Спецзв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. Начальник підрозділу нормативно-правового забезпечення.

2008 – 2010 - Директор Державного департаменту з питань банкрутства.

2010 - Заступник директора Департаменту проблемної заборгованості юридичних осіб АТ «Райффайзен банк «АВАЛЬ».

2010 – 2011 - Приватна юридична практика.

2011 – 2013 - Заступник начальника управління Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України.    

2013 – 2015 - Партнер юридичної компанії ТОВ “Аріо Кепітал Груп”, радник Генерального директора ТБ “Електронні торги України”.

2015 – Старший партнер Адвокатського об’єднання “Юридична фірма “Аріо”. 

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ (2015-2019):

 • член Координаційної ради саморегулівних організацій арбітражних керуючих;
 • член правління Асоціації антикризового менеджменту;
 • учасник громадської ініціативи “Перший професійний уряд реформ”;
 • член правління Асоціації правників України;
 • член Громадської ради при Міністерстві юстиції України;
 • експерт Проекту ЄС “Реформи у сфері юстиції”;
 • експерт проекту Парламентської асамблеї Ради Європи;
 • член робочої групи Ради з питань судової реформи (реформа системи виконання судових рішень);
 • член робочої групи по розробці Кодексу з процедур банкрутства.

ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ:

 • Подяка Голови СБ України;
 • Відзнака МНС України «За відвагу в надзвичайній ситуації ІІ ступеня»;
 • Почесна грамота Держкомпідприємництва «За вагомий внесок у реформування національної економіки, розвиток підприємництва та формування ринкової інфраструктури в Україні» (2009)
 • Почесна грамота Кабінету Міністрів України «За особливий внесок у реалізацію державної політики у сфері запобігання банкрутству» (2009).

ПЕРЕДВИБОРЧА ПРОГРАМА

Make sence - not just events

Що зроблено?

Судова реформа і важлива її складова - реформа системи виконання судових рішень. Реформа корпоративного сектору. Запуск проекту Прозорро.продажі. Розробка та ухвалення Кодексу з процедур банкрутства. Це найбільш помітні віхи, які вже змінили і продовжать змінювати правовий,  економічний і соціальний ландшафт нашої Держави. 

Мені почесно бути долученим до цих процесів. Звісно, за кожним із цих досягнень стоїть наполеглива праця БАГАТЬОХ команд юристів, об’єднаних Асоціацією правників України. Разом – ми показали, що здатні бути ефективними. 

Сьогодні перед нами, як спільнотою правників, стоять нові завдання. Зокрема, згадані реформи (на думку багатьох моїх колег, і на мою особисту думку) після гарного старту увійшли в дещо неконструктивне русло, що віддалило їх і всіх нас від досягнення задекларованих цілей. Але ця недосконалість є одним із тих багатьох викликів, заради відповіді на який ми повинні бути сильними, згуртованими, продуктивними та ефективними. 

Що попереду? 

Єднання. Ми повинні зрозуміти, хто ми як спільнота. Чи дійсно ми прагнемо до реалізації задекларованих чи не кожним членом і фірмою принципів справедливості, транспарентності, інноваційності – чи це порожні слова? Зрештою, ми повинні зрозуміти та усвідомити ті цінності та принципи, що нас єднають. Об’єднатися навколо них та сміливо утверджувати їх в життя. Це стосується нашої комунікації як між собою так і назовні. Протягом останніх років, не дивлячись на декларації щодо етики діяльності юридичних фірм, складається враження, що ключові гравці юридичного ринку і власне Асоціація замість впевненого впровадження етики, лише розпочали роздуми про рух до задекларованих ідеалів. І замість слідування задекларованим цінностям, ми бачили їх стрімку ерозію. Зцілення від ерозії цінностей дасть правничий спільноті єднання, що стане запорукою подальшого впевненого руху вперед. 

«Омолодження» і «IT-фікація». Ми маємо оновлюватися, молодшати, активніше працювати з молоддю, запроваджуючи в АПУ сучасні технології (зокрема і щодо ухвалення рішень всередині асоціації – електронне врядування). Мета – надати кожному члену Асоціації не лише майданчик для висловлення його думок, але і можливість кожному члену АПУ за зрозумілим алгоритмом і з використанням останніх технологічних надбань долучатися до ухвалення рішень, що стосуються життя Асоціації. Високотехнологічні сервіси – мають стати невід’ємною складовою комунікації АПУ з членами та зовнішнім середовищем. 

Оновлення. Впевнений рух вперед вимагає оновлення. Останнім часом гостро відчувається необхідність якщо не глибокого, докорінного переформатування статутних документів Асоціації, то принаймні, широкої дискусії про формат і глибину такого оновлення. Оновлення має бути нашою відповіддю на виклики і протиріччя всередині Асоціації, що загострилися останнім часом. Правила АПУ, вже не в повній мірі відповідають сучасним умовам її розвитку. Статутні документи повинні давати відповіді на питання, а не ставити нові. 

BEYOND UBA. Асоціація правників України – давно стала важливою частиною і активним гравцем зовнішнього середовища. Діяльність АПУ вийшла за межі виключно захисту прав її членів. Нашій спільноти притаманні ті ж самі «зради» і «перемоги», що і громадянам та інституціям поза межами асоціації. Це є викликом, який вимагає гідної реакції. Переконаний, метою АПУ в зовнішньому середовищі – не можуть бути симпатії влади, іноземних держав, чи загравання з будь-якими іншими громадськими організаціями. Ми повинні бути чесними як між собою, так і назовні. Метою має бути донесення до цих інституцій (та всім, хто зацікавлений) неупередженої фахової експертизи про ключові процеси в житті нашої Держави. Не критикувати владу заради критики. Але підвищувати ефективність АПУ. Накопичувати і реалізовувати лобістський потенціал на благо правничих професій і верховенства права. 

Таким було і залишається моє бачення розвитку АПУ. Ініціювати і втілювати ці зміни – моя мета. Саме тому я балотуюся у Правління Асоціації і прошу про підтримку кожного, хто поділяє мої цінності і прагнення.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ