Trusted Advisors спільно з прокуратурою м. Києва в судовому порядку не допустило незаконної забудови землі у Батиєвої гори

Завдяки злагодженій роботі юристів Trusted Advisors і прокуратури міста Києва в судовому порядку були визнані законними вимоги про відсутність у приватній компанії права використовувати не за призначенням земельну ділянку в Солом'янському районі міста Києва поблизу Батиєвої гори площею близько 2,4 тис. м² та вартістю понад 15 млн. гривень.

Прокуратурою було встановлено той факт, що в березні 2016 року, між Київською міською радою та приватною структурою було укладено угоду про поновлення договору оренди землі, яка була відведена приватній структурі ще в 2007 році для будівництва офісно-житлового комплексу. Однак приватна структура з моменту виділення земельної ділянки не використовувала його і, до того ж, пропустила строк поновлення договору оренди землі.

Trusted Advisors в особі юриста Дар'ї Коротченко представляла інтереси підприємства, яке у встановлені терміни, а саме після закінчення договору оренди із попереднім орендарем, звернулося до Київради з метою побудувати сквер на даній ділянці. Зазначені соціальні ініціативи були нівельовані незаконним рішенням про продовження договору оренди попереднього орендодавцю.

Також судом були прийняті до уваги докази, що спірна земельна ділянка згідно з містобудівною документацією віднесена до території зелених насаджень загального користування, і можлива забудова даної ділянки суперечить інтересам територіальної громади міста Києва.

На сьогодні рішенням господарського суду м. Києва, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду, задоволено позов прокуратури м. Києва, і визнано недійсною угоду про поновлення договору оренди, а також визнано відсутнім у приватної структури права користування зазначеної земельної ділянки.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ