Штагер Владислав Ігорович

Освіта, рік закінчення: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, 2019

Сфера діяльності: Практикуючий юрист

Місце роботи та посада: Помічник адвоката в Адвокатському об'єднанні "Саєнко Харенко"

Досягнення в юридичній практиці

У складі команди Sayenko Kharenko, я брав участь у низці успішно завершених проєктів, а саме:

- судовому захисті інтересів ПриватБанку у справі про заборону конкурсного відбору голови правління, у результаті якого було скасовано заходи забезпечення позову, через які було заблоковано проведення конкурсу. Це дозволило завершити конкурсний відбір та призначити голову правління ПриватБанку (https://cutt.ly/vT36LQN);

- судовому захисті інтересів Auchan у Верховному Суді в резонансній справі проти АРМА, у результаті якого було ухвалено прецедентне рішення – визнано, що АРМА не може реалізовувати передані до його відання активи за відсутності ухвали суду про передачу активів саме для їхньої реалізації (https://cutt.ly/1T36BW0);

- судовому захисті інтересів відомої мережі готелів у справі проти ДСНС, у результаті якого до декількох готелів мережі у м. Києві не було застосовано заходи державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення їх роботи;

- позасудовому захисті великої фінансової компанії від інформаційної атаки на неї, у результаті якого атаку було припинено та виявлено винних осіб;

- судовому захисті інтересів відомого виробника спиртних напоїв у справі проти ДСНС, у результаті якого до заводу, на якому виробляється продукція компанії, не було застосовано заходи державного нагляду (контролю) у вигляді зупинення його роботи;

- судовому захисті інтересів міжнародного провайдера лабораторних досліджень у спорах з приводу масового звільнення працівників, які завершилися укладанням мирових угод.

Внесок у розвиток юридичної спільноти (інновації, розвиток етики, наукові праці, ініціативи по зміні НПА, експертна робота)

1) У складі практики «Вирішення судових спорів» Sayenko Kharenko брав участь у підготовці законопроекту № 3607 «Про Установу бізнес-омбудсмена». Зокрема, ми надавали допомогу Раді бізнес-омбудсмена у підготовці висновку зі спірних аспектів запропонованого законопроекту та нової редакції законопроекту.

Законопроект № 3607 має на меті врегулювати статус Ради бізнес-омбудсмена на законодавчому рівні та забезпечити сталу роботу установи, яка є важливою складовою антикорупційної інфраструктури України.

2) Є автором 20 статей на ресурсі Medium (https://shtager.medium.com/), блог-платформі від творців Twitter. Основною тематикою моїх статей є поширення практичних знань для студентів та молодих юристів, зокрема, щодо особливостей пошуку стажування та роботи, проходження співбесід, складання резюме, тощо. На момент подання анкети 14 050 унікальних користувачів прочитали мої статті (ознайомлення з повним текстом статті, а не просто перегляд).

3) Час від час практикую формат текстового інтерв’ю (https://cutt.ly/9T36lde, https://cutt.ly/BT36RMp), де спілкуюся з випускниками юридичних університетів, які змогли проявити себе за кордоном (стажувалися або знайшли повноцінну роботу в юридичній фірмі). Вважаю, що такий формат є досить мотивуючим та показує, що при великому бажанні та наполегливості, можливо опинитися у тому середовищі, про яке мріяв.

4) Є одним з авторів телеграм-каналу «Life&Lies of Law Student», де ми створюємо цікаві та корисні публікації для студентів та молодих юристів. Загальна кількість підписників каналу на момент подання цієї анкети становить 1 167.

5) Декілька разів був спікером та модератором на онлайн заходах у Спілці мертвих юристів. Зокрема, у форматі голосового чату у заходах під назвою:

- «Охуївші джуни», де я разом з колегам ділився своїм досвідом щодо особливостей роботи спеціалістом молодшого рівня у юридичній компанії;

- «Як сходити на інтерв'ю і не зненавидіти юридичну професію», де ми ділилися своїми роздумами щодо особливостей пошуку роботи та проходження співбесід у юридичній сфері; та

- «Де стажуватися, аби не зненавидіти юридичну професію», де ми спілкувалися про те як, де і коли стажуватися студенту-юристу.

У середньому на цих заходах було присутньо приблизно 150 слухачів.

Громадські ініціативи (співпраця з NGO)

У складі команди «Born to Reform» вийшов до фіналу хакатону з реформи юридичної освіти, який було організовано Лігою студентів АПУ в рамках проєкту «Реформа юридичної освіти» за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».

Мета проєкту полягає у тому, щоб об’єднати спільними ідеями, принципами роботи та бажаними результатами студентів, роботодавців та викладачів з усієї України, максимально наблизити реформу юридичної освіти до втілення та створити напрацювання, які успішно будуть застосовуватися у всіх юридичних закладах вищої освіти.

Усього до фіналу потрапило 5 команд, які було відібрано серед 170 учасників та 43 команд.

Нашою ідеєю для реформи став застосунок на телефон/комп’ютер, який дозволив би зменшити дискримінаційні чинники (н-д, не сподобався викладачу; не заплатив викладачу як він того хотів) під час здачі екзаменів в університеті шляхом анонімізації робіт студентів.

Pro bono

1) Був одним із основних розробників законопроекту у військовій сфері із великим соціальним значенням, який повинно бути подано до парламенту цього або наступного року (не можу надати подробиці через конфіденційне застереження).

2) У студентські роки під час позачергових виборів до ВРУ у 2014 році декілька місяців очолював спеціальну виборчу дільницю, де організовував та керував роботою виборчої комісії, а також забезпечував дотримання учасниками виборчого процесу відповідного законодавства та не допускав фальсифікацій.

Скановані копії підтвердження освіти (посилання)

Рекомендації Номінанта від ВНЗ, компаній та організацій (посилання)

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ