Процайло Михайло Аркадійович

Освіта, рік закінчення: 2020 рік, Київський національний університет ім.Т.Шевченка, спеціальність "Право", диплом магістра

Сфера діяльності: Практикуючий юрист

Місце роботи та посада: Юридична група LCF, молодший юрист, практика кримінального права

Досягнення в юридичній практиці

До роботи в Юридичній групі LCF Михайло працював в Адвокатському об'єднанні "Шевердін та партнери". Весною 2020 року команда Максима Шевердіна (включаючи й Михайла) приєдналася до складу Юридичної групи LCF.

Серед клієнтів практики - компанії з різних сфер та галузей, зокрема, банки та фінанси, агрокомплекс, ІТ та телекомунікації, ресурсовидобування, фармацевтика та будівництво, а також приватні особи.

Серед проєктів, над якими у складі команди працював Михайло, можна виділити наступні:

1) Клієнт 1. Ініціювання кримінального провадження для захисту прав банку у справі щодо шахрайських дій керівництва агровиробника для заволодіння кредитними коштами без мети їх повернення.

2) Клієнт 2. Захист інтересів клієнта у кримінальному провадженні за фактом порушень екологічного законодавства при будівництві сонячної електростанції.

3) Клієнт 3. Кримінально-правовий захист підрядника у справі про аварію на будівельному майданчику, в ході якої було спричинено збитки водним та земельним ресурсам.

4) Клієнт 4. Проведення адвокатського розслідування з метою збирання доказів правомірності демонтажу елементів дорожнього покриття в ході будівництва електростанції з метою недопущення кримінального переслідування клієнта та блокування його роботи.

5) Клієнт 5. Участь у розробці та реалізації плану захисту клієнта у справі транскордонного розслідування. Результатом дій стало скасування повідомлення про підозру та спричинене цим вичерпання строку досудового розслідування. Як наслідок справу було закрито.

6) Клієнт 6. Проведення аудиту правових ризиків для ТОП-10 ІТ-компанії України, а також розробка плану оптимізації роботи, який було частково втілено.

Внесок у розвиток юридичної спільноти (інновації, розвиток етики, наукові праці, ініціативи по зміні НПА, експертна робота)

1) У ролі заступника Координатора комісії з удосконалення юридичної освіти Асоціації правників України Михайло був учасником Робочої групи з розробки першого незалежного Рейтингу правничих шкіл від АПУ у співпраці з American Chamber of Commerce in Ukraine, Асоціацією юридичних клінік України, Фундацією DEJURE, Forbes Ukraine, Лігою студентів АПУ за підтримки програми USAID «Нове правосуддя» (період - 2021 рік).

В рамках робочої групи Михайло брав участь у розробці концепції рейтингування, підборі критеріїв оцінки, розробці методології рейтингування, комунікації з респондентами опитувань рейтингу та презентації самого рейтингу. Крім того, Михайло очолював робочу групу зі збору та аналізу даних для обрахунку результатів опитування.

Також в рамках Комісії з удосконалення юридичної освіти Михайло брав участь в обговоренні Концепції з реформування юридичної освіти та був співавтором низки пропозицій до Концепції. Наразі Михайло залучений до розробки програми стажувань для студентів ТОП-10 юридичних шкіл відповідно до Рейтингу Асоціації.

2) У 2020 році Михайло розробив телеграм-бота @HarveySpecterBot, який в автоматичному режимі збирає інформацію про вакансії з сайтів найбільших юридичних фірм Києва та моментально надсилає сповіщення про публікацію або закриття відповідної кар’єрної можливості. Крім того, користувач має можливість залишити анонімний відгук про роботодавця.

З моменту анонсу ботом скористались понад 2300 унікальних користувачів. Після старту роботи проєкту на юридичному ринку з’явились ще три аналогічні проєкти. Наразі проєкт заморожений.

Громадські ініціативи (співпраця з NGO)

1). Протягом 2016-2020 років Михайло був членом Ліги студентів Асоціації правників України – найбільшої української організації студентів-юристів. З травня 2017 по травень 2018 Михайло обіймав посаду Координатора Східного регіону Ліги студентів (осередки у містах Харків, Дніпро, Полтава, Суми, Запоріжжя). За підсумками річної роботи відділення у місті Полтава отримало нагороду «Прорив року», а VIII Всеукраїнську школу з кримінального права і процесу, організовану Харківським осередком, було визнано найкращою школою року.

Михайла було обрано Головою Ліги студентів Асоціації правників України на 2018/2019 навчальний рік.

Протягом року за головування Михайла:

- збільшено кількість нових членів вдвічі;

- збільшено грошовий обіг на 26%;

- відновлено діяльність осередків у Рівному, Кропивницькому та НУ «Львівська політехніка»;

- вперше організовано поїздку членів Ліги за кордон;

- започатковано принципи екологічного проведення заходів «Еко-Ліга»;

- розроблено низку внутрішніх положень для врегулювання питань діяльності організації;

- створено принципи матеріальної підтримки осередків, що розвиваються;

- проведено Legal HR Fair 2018, Всеукраїнський кейс чемпіонат, курс Plain English for Lawyers та низку інших масштабних заходів.

Окремими пріоритетами роботи Правління за керівництва Михайла були налагодження співпраці з юридичними департаментами та реформування юридичної освіти. Протягом року було проведено низку заходів із представниками найбільших юридичних департаментів.

Вже в статусі голови у відставці Михайло у співпраці з колегами розробили проект «Реформа юридичної освіти» та провели перше всеукраїнське опитування студентів щодо якості юридичної освіти. В подальшому проект було розвинуто наступниками: було проведено Хакатон з юридичної освіти, а опитування щодо якості юридичної освіти перетворилося на щорічне дослідження.

2) Михайло працював райтером для проєкту української громадської організації у сфері судової реформи за підтримки МЗС країни Північноатлантичної співдружності. В межах своїх обов’язків Михайло створював текстові матеріали щодо питань доброчесності суддівського корпусу.

Pro bono

Консультування та підготовка документів для захисту ветерана АТО у кримінальному провадженні за підозрою у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого. Консультації Михайла стосувалися питань зміни запобіжного заходу, перекваліфікації, а також необхідності проведення низки слідчих дій для перевірки версії того, що у перебіг причинно-наслідкових зв’язків втручалися треті особи. Наразі очікується апеляційний розгляд щодо перегляду ухвали суду про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Інші досягнення, які варті відзнаки

1. 2021 рік - тренер команди Українського католицького університету на Всеукраїнському антикорупційному мут-корті, проведеному Національним антикорупційним бюро України.

2. 2020 рік - переможець Юридичного онлайн-хакатону у кейсі автоматизації позовної роботи. Розроблений алгоритм згенерував 50 документів за 49 секунд, автоматично визначаючи підсудність, заповнюючи реквізити позовної заяви та розраховуючи ціну позову.

3. 2019 рік - переможець змагань текстів про навчальну практику студентів юридичних факультетів “Legal Ironpen Students’ League”.

4. 2019 рік - учасник школи з кримінального права Criminal Justice in Action Summer School 2019, організованої громадською організацією State Watch та Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні із залученням детективів НАБУ, прокурорів САП та голови ВАКС, а також представників кримінальної юстиції України та США. Протягом тижневої школи Михайло двічі представляв свою команду у раундах змагань: при зверненні до суду із клопотаннями про проведення обшуку та про обрання запобіжного заходу. Школа проходила англійською мовою із використанням українського права.

Скановані копії підтвердження освіти (посилання)

Рекомендації Номінанта від ВНЗ, компаній та організацій (посилання)

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ