Правила гри в волейбол

Характеристика гри

У пляжний волейбол грають двома командами, по 4 гравця в кожній, на майданчику, розділеному сіткою. Запасних гравців може бути не більше двох. Існують різні версії і різні обставини для адаптації гри до ігрових умов і характеристик гравців. Хоча ознаки волейболу і залишаються, пляжний волейбол має менше правил і вони значно спрощені. Важливими моментами залишаються чесна гра і спортивна поведінка учасників. У пляжному волейболі використовується та ж система, як і в класичному волейболі, де кожен розіграш закінчується очком.

Основні правила

 1. Матчі граються чотири на чотири. Заміни відбуваються під час гри, відповідно до попередньої домовленості.
 2. Майданчики розмірами (8х16м)
 3. Використовується волейбольний м'яч Mikasa VlS 300.
 4. Суддівство виконується одним із суддів, визначених організатором.
 5. Розіграш починається з подачі.
 6. Команда має право на максимум 3 торкання при поверненні м'яча. Контакт з м’ячем під час блоку не враховується. Один гравець не має права два рази підряд торкатися м'яча.
 7. Для стимулювання довгих розіграшів м'яча враховуються тільки грубі технічні помилки.
 8. Відбивати м'яч можна будь-якою частиною тіла. Ловити м'яч заборонено.
 9. При виграші подачі, повинен подавати наступний гравець, згідно з чергою, узгодженої перед партією.
 10. Коли м'яч знаходиться "поза грою", дозволяється проводити необмежену кількість замін гравців (оговорюється перед грою, чи встановлюється організаторами турнірів)
 11. Матч складається з розіграшу м'яча (кожен розіграш - одне очко), партії тривають до 21 або 15 очок (виграш повинен бути з різницею не менш 2 очок). Кількість партій до виграшу гри визначається організаторами. У разі нічиєї вирішальна партія грається до 15 очок (виграш повинен бути з різницею не менш 2 очок).
 12. Команди міняються майданчиками під час партії, коли досягають 7 - для 21 очок, 5 - для 15 очок. Також зміна майданчиками відбувається по завершенні партії.
 13. В партії передбачено одна перерва для кожної команди та одна загальна технічна перерва.
 14. Дотик до сітки враховується за помилку.
 15. Взаємодія з гравцями команди суперника (штовхання, утримування, дотику) заборонені.
 16. Будь-яка помилка карається програшем м'яча з його наслідками (команда суперника отримує очко, і отримує право на подачу, або продовжує подавати).
 17. Суддя протягом усього Турніру залишає за собою право на присудження і зміну категорії гравця (професіонал, любитель). На ігровому майданчику допускається присутність не більше одного професіонала. Для гравців, які потрапляють під категорію професіонал вводяться наступні обмеження:
 • Атакуючі дії в стрибку заборонені;
 • Силова подача в стрибку заборонена.

Пояснення: можлива атака лівою рукою (для лівші відповідно - правою) або атака без стрибка (з місця).

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ