ОЛЕКСАНДРА ПАВЛЕНКО

Олександра Павленко

Керуючий партнер Pavlenko Legal Group

Засновник юридичної компанії Pavlenko Legal Group, відомий адвокат і фахівець у сфері government relations. 29-а позиція у рейтингу «Найвпливовіші жінки України» (за версією журналу «Фокус»).

Перший заступник міністра охорони здоров’я України (2014 — 2016 рр.).

Радник з правових питань віце-прем’єр-міністра України з питань економіки (2010 — 2012 рр.).

У 2012 році увійшла у п’ятірку відомих жінок — юристів України за версією журналу Forbes Woman і у двадцятку найкращих ТОП-менеджерів юридичних компаній України.

Член Американської торгової палати (АСС), Асоціації юристів України, Європейської бізнес асоціації (ЄБА) і Асоціації «Аспен — Україна».

Читає лекції з питань законопроектної роботи, просування законодавчих ініціатив в Уряді, побудови юридичного захисту у межах виборчих процесів і юридичної підтримки політиків.

Освіта:

  • Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, магістр права;
  • Український інститут розвитку фондового ринку, фінансист;
  • Вашингтонський університет, курс з програми «Лобіювання і адвокасі в країнах Європейського союзу» (Брюссель);
  • учасник програми CAP School (Civil and political school);
  • свідоцтво Київської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури з права на зайняття адвокатською діяльністю (Свідоцтво № 3031/10).

Досвід:

У складі керівництва Міністерства охорони здоров’я України (2014 — 2016 рр.) Олександра Павленко займалася кураторством питань нормативної роботи для секторів фармацевтики, медичного обслуговування, ринку товарів медичного призначення тощо. Очолювала напрям, пов’язаний із управлінням корпоративними правами держави у сфері охорони здоров’я, розвивала сферу державно-приватного партнерства в медицині, а також забезпечувала комунікацію з Верховною Радою України, Кабінетом міністрів України, Адміністрацією Президента України, правоохоронними органами, громадськістю та іншими органами влади. Вела комунікацію з профільними ринками щодо створення нового регулювання в межах GR-проектів.

Практикує в галузі права з 2000 року як адвокат, супроводжуючи бізнес у резонансних судових спорах, працюючи з політиками і відомими бізнесменами. Пройшла шлях від помічника юриста до партнера компанії в провідних юридичних брендах.

З 2005 року реалізує проекти у сфері government relations.

У 2008 заснувала власну юридичну компанію Pavlenko Legal Group (до 2014 року — Правова група «Павленко і Побережнюк»).

Паралельно з практикою GR відома як фахівець у сфері судового захисту бізнесу, корпоративних конфліктів, політичної адвокатури і проектів із державною складовою.

У 2009 — 2010 рр. займала позицію уповноваженого представника у Центральній виборчій комісії (ЦВК) кандидата у Президенти України. У 2012 році була уповноваженим представником у ЦВК однієї з політичних партій.

Також серед відомих і резонансних проектів, якими керувала Олександра Павленко — судовий захист російської авіакомпанії «Сибір» у конфлікті з Міноборони України про поразку авіасудна українською ракетою 4 жовтня 2001 р.; захист активів ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» у процесі реприватизації; консультування та юридичний супровід Президента України при підписанні міжнародних договорів та ін. В різні роки представляла в судах інтереси українських політиків.

Розробляла стратегії захисту компаній від недружніх поглинань та захоплень (захист від «рейдерських атак»), а також брала участь у розгляді значних позовів проти державних органів. Багато із судових справ стали основою для судової практики тих чи інших сфер.

2012, 2013 — відзначена щорічним виданням Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients (видавництво «Юридична практика») як відомий та активний український судовий юрист;

2016 — рекомендована юридичним довідником Legal Experts EMEA у якості визнаного українського фахівця у вирішенні спорів.

Практика:

Government relations, судовий захист, державно-приватне партнерство, корпоративне, виборче право, політична адвокатура.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ