Надія Стефанів

Надія Стефанів

Суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Дата та місце нарождення  

 • 12 березня 1963 року, с. Сваричів Рожнятівського району Івано-Франківської області

Освіта               

 • вища, у 1984 році з відзнакою закінчила Томський державний університет за спеціальністю «правознавство»

Професійний досвід

З серпня 1984 року по серпень 1986 року працювала слідчим Асіновського міського відділу внутрішніх справ Томської області.

З серпня1986 року по травень 1990 року - старшим міжгосподарським юрисконсультом в Рожнятівському районі Івано-Франківської області.

04 травня 1990 року обрана суддею Калуського районного суду Івано-Франківської області,

15 січня 2002 року переведена на посаду судді Апеляційного  суду Івано-Франківської області, де працює на даний час.

У вересні 2007 року була призначена заступником голови апеляційного суду, головою судової палати у цивільних справах.

В грудні 2010 року була призначена на посаду голови Апеляційного суду Івано-Франківської області, з якої звільнена в квітні 2014 року.

Викладацька робота

У 2006-2008 роках була викладачем навчального курсу «Протидія торгівлі людьми» в Академії суддів України  та викладачем навчальних курсів «Цивільний процес» та  «Захист прав людини»  в Івано - Франківськії філії Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

Стефанів Н.С. є викладачем Національної школи суддів України з питань кримінального та кримінального процесуального законодавства, співавтором навчальних курсів-тренінгів  для суддів «Докази і доказування у кримінальному процесі», «Особливості розгляду справ щодо неповнолітніх», «Антикорупційне законодавство та практика його застосування», «Написання судових рішень у кримінальному та цивільному судочинстві», «Особливості розгляду справ щодо домашнього насильства»  та інших.

Міжнародні навчальні програми

Є  випускником таких курсів та програм:

 • Міжнародного навчального курсу  «Верховенство права, демократія та  права людини», організованого в червні-липні 1997 року Нідерландським Гельсінським комітетом за фінансової підтримки Ради Європи та Міністерства Закордонних справ Нідерландів, в м. Гаага, Нідерланди.  
 • Програми «Відкритий світ», організованою за підтримки Бібліотеки Конгресу США, 2005 рік, в містах Вашінгтон, Індіанаполіс, США.
 • Міжнародного регіонального навчального курсу  для суддів  та прокурорів  країн - членів ЄС та країн – кандидатів у члени ЄС      «Впровадження та застосування законодавства по протидії торгівлею людьми», лютий 2006 року, м. Трір, Німеччина.
 • Навчальної програми «Протидія торгівлі людьми», організованої Координатором проектів   ОБСЄ в Україні  та Академією суддів України в травні 2006 року, в м. Києві.
 • Міжнародної програми  захисту свідків у кримінальних справах, пов’язаних з транснаціональною злочинністю, Міжнародна поліцейська академія права, січень 2007 року, в м. Будапешт, Угорщина.
 • 5-го Міжнародного Вищого курсу по захисту прав людини, організованого Гельсінським Фондом по правах людини,  в 2006-2007 р.р. в м.Варшава, Польша.
 • Навчальної програми для викладачів права по особливостях викладання курсу «Права людини», організованою Американською асоціацією юристів в Україні, вересень 2007 року, м. Київ
 • Навчальна програма «Підвищення ефективності судової системи і довіри до неї громадян через управління зв’язками з громадськістю», організована програмою USAID Проектом «Україна: справедливе правосуддя», організована Державним департаментом США та Міжнародною організацією з міграції в Україні, жовтень 2009 року, м. Київ
 • Програма «Захист потерпілих та свідків при судовому розгляді кримінальних справ, пов’язаних з торгівлею людьми», грудень 2010 року, м. Київ
 • Курси підготовки викладачів на тему «Практичні питання застосування КПК України», організовано та проведено спільно з Програмою реформування кримінального судочинства Департаменту юстиції США, Проектом Ради Європи «Підтримка  реформи кримінальної юстиції в Україні»  і Проектом USAID «Справедливе правосуддя», березень 2013 року м. Київ.
 • Навчальна програма «Канадський досвід кримінальної юстиції щодо неповнолітніх», організована Українсько-Канадським Проектом  реформування кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні,  квітень 2013 року, м. Оттава, Канада.

У вересні 2014 року Національна Асоціація жінок суддів США обрала суддю Стефанів Н.С. міжнародним стипендіатом (стипендія Роберта М. Кауфмана) на участь у 36-й Щорічній Конференції Національної Асоціації жінок суддів. 15-19 жовтня 2014 року  брала участь у  роботі цієї конференції, яка проходила в м. у Сан-Дієго, США. В 2016 році як член асоціації брала участь в роботі Конференції Міжнародної асоціації жінок-суддів,  що проходила у м. Вашингтоні, США.

Є одним із співзасновників   професійної громадської організації «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ЖІНОК-СУДДІВ»,  обрана президентом цієї асоціації.

 

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ