Оксана Бірса

Оксана Бірса

Слідчий суддя, заступник голови Дніпровського районного суду м. Києва

Освіта:

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Національна академія державного управління при Президентові України

Суддівська кар’єра:

2008 — т.ч. — суддя Дніпровського районного суду міста Києва (2013 — обрана на посаду судді Дніпровського районного суду міста Києва безстроково).

Розгляд резонансних справ:

Суддя Бірса розглядала справу про обрання запобіжного заходу для затриманої Віти Заверухи. Боєць батальйону "Айдар" Заверуха підозрюється в розстрілі екс-співробітників "Беркута" в ніч з 3 на 4 травня 2015 року. Суд відправив Віту Заверуху в СІЗО на два місяці та як альтернативу встановив заставу в сумі 3 млн 650 тис грн

Суддя Бірса розглядала справу лідера партії "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" Геннадія Корбана, зокрема відмовила у забезпеченні невідкладного судово-медичного обстеження.

Суддя Бірса розглядає справу екс-депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша, який перебуває під слідством і утримується в Києві вже майже два роки. Нагадаємо, що Василя Ганиша затримали в ніч з 27 на 28 квітня 2015 року. Це сталося, коли екс-депутат на автомобілі виїжджав з Криму на материкову частину України через пропускний пункт "Каланчак". Його затримали прикордонники, оскільки прізвище Ганиша перебувало в списку 76-и депутатів Верховної Ради АРК, яких розшукують за підозрою в державній зраді.

Характеристика професійної діяльності

На сайті Української Гельсінської спілки з прав людини зазначено, що суддя Бірса увійшла до числа 10 найкращих суддів України за результатами дослідження "Precedent УА - 2016". В ньому розглядалася практика національних судів щодо застосування рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ