News

Станіслав Шевчук & КСУ: 1 - 0

2019-10-09

КИЇВ  09 жовтня 2019 року. Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив Конституційному Суду у тимчасовій зупинці справи щодо відновлення Станіслава Шевчука на посаді Голови КСУ. Розгляд позову пана Шевчука до Конституційного Суду призначено на 11 жовтня на 10:30.

(фото Страна.UA)

У понеділок, 7 жовтня, відбулося підготовче судове засідання Окружного адміністративного суда міста Києва у справі за позовом Станіслава Шевчука до КСУ щодо скасування постанови про його звільнення та поновлення на посаді судді та Голови КСУ.

Як це було:

Перше клопотання з боку відповідача  про призупинення розгляду справи до вирішення Конституційним Судом України подання про неможливість оскарження будь-якого їх рішення. Суд представникам відповідача у клопотанні відмовив.

Друге клопотання від представників КСУ  про відвід суду на підставі попередньої відмови у клопотанні. У свою чергу, представник сторони позивача, звернув увагу на те, що заява у печатному вигляді була підготовлена заздалегідь, хоча підставою формально стала ухвала щойно. Суд повернув клопотання відповідача без розгляду. Адвокат пана Шевчука, Андрій Федур, підкреслив — клопотання було подане з метою штучного затягування розгляду справи та зловживання процесуальними правами.

Третє клопотання від сторони відповідача  про колегіальний розгляд справи, мотивований «особливою складністю» статусу відповідача. Суд відмовив у колегіальному слуханні за необгрунтованістю та безпідставністю.

Четверте клопотання було подано представником Верховної Ради України Анатолієм Селівановим, із проханням залучити його до участі в справі, як третю особу на боці відповідача. При цьому, пан Селіванов не надав чітких пояснень стосовно того, яким чином рішення у справі впливатиме на права та обов’язки ВРУ. Протокольною ухвалою суду у задоволенні клопотання було відмовлено.

Пяте клопотання відповідача — не проводити розгляд справи по суті в той же день, що і підготовче. Вказане клопотання було судом задоволено, закінчене підготовче засідання та призначено розгляд справи по суті на 11.10.2019 на 10:30.

Коментар.                                Станіслав Шевчук & Що це було:

— Усі клопотання відповідачів спрямовані на затягування судового розгляду. Правової позиції по суті вони не мають, а те, що міститься у відзиві стосується лише їхнього твердження  мовляв, оскарженню не підлягає будь-який акт КСУ, не тільки, очевидно, у рамках конституційного провадження, а, навіть, щодо звільнення судді. 

Проте, вже всі три судові інстанції одностайно висловилися з цього приводу  вказаний спір підвідомчий саме судам адміністративної юрисдикції.

Через брак аргументів, сторона відповідача вдалася до тактики процесуального флібустьєрства. Тим не менш, суд абсолютно грамотно розглянув усі клопотання та ухвалив обгрунтовані рішення.

Не маю жодних сумнівів, що на наступному засіданні тактика відповідачів не зміниться. Вони вигадають будь-яку кількість підстав, аби затягнути чи взагалі  зірвати судовий розгляд та процес ухвалення рішення.

Маю надію, що суд не відступить від своєї принципової позиції та ухвалить законне та обгрунтоване рішення.

*Нагадаємо, що у своєму позові Станіслав Шевчук просить суд визнати протиправними дії Конституційного Суду України щодо його незаконного звільнення з посади судді КСУ, скасувати Постанову про його звільнення і негайно поновити його на посадах судді та Голови Конституційного Суду України.

Other news