Нові лідери: Знайомство. Глава 17, Дніпропетровська область

КИЇВ — 13 вересня 2019 року. П’ятеро атлантів правничого ринку Дніпропетровщини розповіли про власні мрії, мотивацію та цілі на прикладі найцікавіших практичних кейсів, а також продемонстрували: справжня сила — у дієвій єдності. 

Голова Відділення

Денис Маслов

 

«Визначеність мети — відправний крок всіх досягнень»

Досьє:

Маслов Денис В’ячеславович народився 1 серпня 1983 року. Нині — керуючий партнер АО «Лоуатек». Спеціалізується на цивільному, кримінальному та господарському праві (провадження у справах про банкрутство).

Хобі: книги, бокс.

Освіта:

— повна вища юридична (спеціальність: «Правознавство», освітній рівень: «Спеціаліст»);

— повна вища економічна (спеціальність «Банківська справа», освітній рівень: «Спеціаліст»).

Попередній професійний досвід:

— адвокат (свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю № 2210 від 15.11.2010 року);

— арбітражний керуючий (свідоцтво від 19.06.2013 року по жовтень 2016 року, діяльність було припинено у зв’язку із призначенням на посаду судді);

— 24.09.2016 р. — 29.05.2018 р. — суддя (слідчий суддя) Дніпровського районного суду міста Дніпродзержинська.

Про себе:

Ще з дитинства хотів стати президентом нашої країни. Донині мрія залишається незмінною. Певний час обіймав посаду судді в Дніпровському районному суді міста Дніпродзержинська (зараз Кам’янське — ред.). Звільнився за власним бажанням у 2018 році. Після цього колеги постійно запитували про причину мого рішення. Відповідав, що маю більші амбіції: бажаю стати частиною команди, яка впровадить істотні зміни в країні, зокрема, у судовій сфері.

Моєю метою завжди був рух уперед. Наразі мені згадується один латинський вислів: «Якщо немає вітру, беріться за весла». 

Як давно та чому з АПУ:

З 2015 року. Переконаний, що професійна консолідація спеціалістів у галузі права є важливою умовою захисту та просування професійних інтересів. Асоціація є ефективним майданчиком взаємодії представників різних правничих спеціальностей. Ми спілкуємося один з одним, виявляємо спільні проблеми, знаходимо шляхи їх вирішення. З нашою думкою рахуються. АПУ — це об’єднання великої кількості розумних, активних та авторитетних людей. Для мене велика честь бути частиною цієї спільноти.

Що мотивувало очолити Відділення:

Переконаний, що можу сприяти зміцненню внутрішньої комунікації між членами нашого осередку. Чим краще ми будемо знати один одного, тим більшим буде наш вплив на навколишні процеси. Маємо стати більш цікавими як для тих, хто лише розмірковує про вступ в Асоціацію, так і для дійсних членів.

Лідерський потенціал:

Зважаючи на діяльність, я змушений постійно приймати серйозні, а деколи навіть складні рішення. Лідерство для мене — невід’ємна складова професійного шляху, відповідальність за свій вибір та людей, які пішли за мною. 

Асоціація вже стала майданчиком для багатьох правників, які змогли успішно себе реалізувати у різних сферах життя, зокрема і у сфері державного управління. Її авторитет, рівень публічних заходів та комунікативні можливості надають змогу нашим членам отримувати якісне коло спілкування, а кращі фахівці отримують можливість долучитися до прийняття рішень, які суттєво впливають на життя країни.

Управлінський досвід:

Наразі я є керуючим партнером адвокатського об’єднання. Маю досвід організації та управління бізнесом у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Певний період часу обіймав посаду судді, зокрема слідчим суддею. Водночас, переконаний, що керівник зобов’язаний постійно самовдосконалюватися. Ти маєш відчувати всі сучасні тренди, чітко ставити перед собою цілі і йти до них. 

Першочергові завдання у регіоні та шляхи їх вирішення:

Перш за все, хочеться подякувати попередньому керівникові нашого регіонального Відділення — Олексію Савчуку. Він зробив вагомий внесок у його розбудову. Окрема подяка кожному з членів попередніх складів рад. Саме завдяки колегам АПУ є досить відомою організацією у нашому регіоні.

Значну увагу планую приділити питанням комунікації між членами осередку. Ми зобов’язані спілкуватися один з одним. Наші внутрішні комунікації мають зміцнюватися. Також будемо працювати над збільшенням активності у менших містах регіону. Найбільш активним, на моє переконання, має стати Кривий Ріг. 

Співпраця між регіональними відділеннями:

Вона можлива, коли члени різних регіональних відділень знайомі один з одним і постійно підтримують спілкування. Тобто перший рівень — це особиста комунікація. Ми закликаємо всіх членів АПУ відвідувати заходи в інших регіонах, спілкуватися у соціальних мережах. Ми ж беремо на себе обов’язок періодично запрошувати у гості колег з інших регіонів.

Також сподіваємося на активну підтримку Правління АПУ щодо налагодження контактів між регіонами.

Члени Ради Відділення:

Артем Гога

«Завжди досягай більшого, аніж від тебе очікують»

Досьє:

Гога Артем Михайлович народився 14 квітня 1991 року. У 2014 році закінчив ДДВУС. Нині є слідчим відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами і злочинними організаціями, слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області.

Хобі: викладання в університеті курсантам, благодійність.

Про себе:

Проживаю у місті Дніпрі, одружений, працюю слідчим з 2014 року. Учасник бойових дій, у 2015 році брав участь в АТО. Спеціалізуюся на розслідуванні злочинів, пов’язаних з організованими групами та злочинними організаціями. 

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Професійний розвиток та комунікація.

Плани на майбутній рік повноважень:

Сприяти розвитку Відділення у всіх сферах юриспруденції.

 Олександр Донченко

«Установи і закони повинні йти пліч-о-пліч з прогресом людського розуму – по мірі розвитку людської думки, по мірі просвіти, по мірі того, як створюються нові відкриття, знаходяться нові істини»

Досьє:

Донченко Олександр Сергійович народився 24 квітня 1982 року. У 2004 році закінчив Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана. Аспірант ПВНЗ «Міжнародний інститут бізнесу та права» у місті Херсоні.

У практичній діяльності спеціалізується на структуруванні бізнес-процесів, M&A, конкурсному праві. Здійснює захист клієнтів у кримінальних провадженнях економічного спрямування. Нині є старшим партнером АО «ТЕЙС А.Г.».

Попередній професійний досвід:

Юрисконсульт, індивідуальна адвокатська діяльність.

Мотивація стати членом Ради Відділення:    

Завдяки усвідомленому вибору юриспруденції як основи життєвого шляху сьогодні я відчуваю себе цілісною особистістю, впевненим у собі, здатним успішно поєднувати професійну, наукову та громадську діяльність. Статутні цілі АПУ співпадають з моїм особистим вектором розвитку.

Плани на майбутній рік повноважень:

Популяризація членства в Асоціації у середовищі нотаріату, державних реєстраторів, судових експертів та оцінювачів.

Організація профорієнтаційних, навчальних та просвітницьких заходів.

 Микола Лукашук

«У моєму словнику немає слова «неможливо». Тому пам’ятайте: «неможливе - можливо».

Досьє: Лукашук Микола Васильович народився 24 листопада 1980 року. У 2017 році закінчив Одеську національну юридичну академію. Керуючий партнер ЮК «Правова константа».

Про себе:

Працюю арбітражним керуючим упродовж 14 років. Та останні 2 роки я фактично працював топменеджером у сфері організації сталої роботи на підприємстві: урегулювання конфліктів, налаштування комунікації між кредиторами та боржником тощо.

Одна з причин, чому мені подобається ця професія — можливість спілкуватися з людьми під час вирішення робочих проблем. Основними критеріями моєї роботи є: уважність до деталей, наполегливість у досягненні мети проекту та забезпечення погашення вимог кредиторів. Виконуючи свої повноваження як арбітражний керуючий, роблю все можливе, щоби стовідсотково досягти мети процедури банкрутства.

Що мотивувало стати членом Ради Відділення:

Правильно було б сказати: «Хто мотивував?».

Друзі, а саме — Юліан Хорунжий та Олексій Воронько. Якось ми обговорювали питання реформи процедури банкрутства, і виникло питання щодо деяких ідей із професійною спільнотою. Запропонували розглянути ці питання разом зі спільнотою АПУ на круглому столі. І тут з’ясувалося, що я не є членом Асоціації. Я це виправив.

Лідерський потенціал:

Часто запитую себе, що мені дає членство в АПУ. Відповідь одна — це чудова платформа для професійного росту та комунікації. Наразі є дуже багато реформ, які потребують професійного експертного висновку.

Вважаю, що у питаннях реформи банкрутства ми разом як професійна спільнота можемо надати професійні висновки та рекомендації для того, щоб ця реформа була успішна. Завдяки АПУ наш голос може бути почутий.

Управлінський досвід:

Робота арбітражного керуючого без управлінських навичок фактично неможлива.

Кожен кейс — це унікальний досвід управління. Наприклад, колись, у далекому минулому, я виконував повноваження ліквідатора на ВАТ «Підстепнянський завод будівельних матеріалів». За цією назвою криється банкрутство кар’єру з видобутку корисних копалин.

Якщо підходити до роботи ліквідатора формально, то потрібно було б вжити заходів з інвентаризації майна та його продажу, звільнення працівників. Потім розподілити кошти між кредиторами та ліквідувати підприємство. Але якщо зануритися у вирішення цієї проблеми, розумієш, що не все так просто.

На підприємстві працювало майже 600 осіб, банкрут був розташований фактично в сільській місцевості і його ліквідація призводила до того, що майже всі мешканці села ставали безробітними. Знищувалася вся інфраструктура села. Результатом моєї роботи стало розроблення стратегії щодо проведення переговорів з різними групами кредиторів, співпраця з органами місцевої влади. 

Це у подальшому дало можливість укласти мирову угоду, залучити інвестора та зберегти виробничий потенціал підприємства, повністю змінити власника і зберегти всю інфраструктуру підприємства та села. Працівники отримали повне погашення заборгованості по заробітній платі та постійну роботу. І досі часто кличуть у гості порибалити.

Першочергові завдання у регіоні та шляхи їх вирішення:

Завдання № 1 — інформування громадян про новий інститут банкрутства — фізичних осіб. 

Розпочати планую з організації круглого столу разом із Радою адвокатів регіону щодо донесення максимального обсягу інформації з новел банкрутства до громадян та мобілізації всієї правничої спільноти для покращення правової освіченості населення.

Співпраця між регіональними відділеннями:

Думок та ідей дуже багато, але за людину кажуть не слова, а справи. Трохи розкрию плани: мета — «оживити» регіональне Відділення та сприяти омріяному вступу до АПУ всієї правничої спільноти.

Олександр Приходько

«Почніть робити те, що потрібно. Потім робіть те, що можливо. І ви раптом виявите, що робите неможливе»

Досьє: Приходько Олександр Іванович народився 19 грудня 1984 року. У 2006 році закінчив Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. У 2008 році отримав диплом магістра права за спеціальністю: «Правоохоронна діяльність». У 2010 році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 2105, видане Дніпропетровською обласною КДКА.

Керуючий партнер АО «Нексум», аспірант Університету митної справи та фінансів.

Join the UBA

Keep up to date with the latest news from the Ukrainian Bar Association. Gain access to the useful information and educational opportunities. We will be happy to advise you and provide all the necessary support.