«Європейська січ»: АПУ починає співпрацю з міжнародним проектом правової допомоги
Міжнародний проект правової допомоги для українців незабаром запрацює в країнах Європи. Започаткували його українські юристи. Проект має назву «Європейська Січ», — розповідає автор ідеї Олександр Живаго, виконавчий директор Асоціації випускників Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Шевченка.
«Це буде єдина мережа надання юридичних послуг за кордоном громадянам України, які перебувають за кордоном і потрапили у якусь несподівану ситуацію, — розповідає Олександр Живаго. — Проект передбачає надання екстреної допомоги українцям, які мають юридичні неприємності за кордоном. Буде єдиний номер телефону кол-центру (в м. Києві), і за цим номером людину вже з’єднають з адвокатом у тій країні чи місті, звідки надійшов виклик. І він вже або виїде на місце, або телефоном дасть консультацію, що саме потрібно робити у першу чергу. Зорієнтує принаймні у перших кроках».
Попередньо у ініціаторів проекту вже є домовленості по такій співпраці з Італією і країнами Балтії. Навіть зараз, ще до старту проекту, у Естонії триває юридичний супровід людини, яка є закордонним українцем. Причому, перша юридична консультація для всіх українців буде безкоштовною.
За словами Олександра Живаго, проект має намір підтримати Міністерство закордонних справ, що надаватимеконсульську підтримку та інформуватиме громадян України, які перебувають за кордоном, про можливість отримати правову допомогу.
Але мета проекту — не стільки вирішення точкових проблем, скільки створення системного підходу у правовій допомозі українцям за кордоном. Тому було вирішено підійти до цього інституційно.
Тож вчора, 22 жовтня, було підписано Меморандум про співпрацю між АПУ та Асоціацією випускників ІМВ КНУ ім. Шевченка.
«АПУ в цьому проекті буде відігравати роль своєрідного містка між нами, як центром швидкого реагування, і закордонними асоціаціями юристів. Щоб сконтактувати нас з тими правниками, які нам потрібні. А ми, як Асоціація випускників, будемо виконувати роль операторів у цьому процесі».
Виконавчий директор Асоціації правників України Олександра Егерт, зазначила, що найближчим часом у низку європейських країн буде скеровано листи до асоціацій правників, найперше, в ті країни, де перебуває найбільше українських громадян.
Ініціатори обіцяють найближчим часом організувати фонд для фінансування проекту і відкрити кол-центр.
Якщо проект покаже динаміку, то у нього є всі шанси вийти на рівень державної програми і стати найвідомішою світовою мережею правничої допомоги для українських громадян, які перебувають за кордоном.