Кандидатка на посаду членкині Правління
Ірина Сербін
ЮФ «Аріо», партнерка
БІОГРАФІЯ
- Арбітражний керуючий
- Адвокат
- Партнер Ario Law Firm
- Голова Комітету з конкурсного права Асоціації правників України
- Член Ради Національної асоціації арбітражних керуючих України
Контактна інформація:
Тел: 067 548 29 58
Email: irina_serbin@ukr.net
_____________________________________________________________________________
Освіта:
- вища, юридична. Закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана за спеціалізацією «Правове регулювання економіки»;
- випускниця програми професійного розвитку «Адвокат майбутнього»;
- випускниця Української школи політичних студій;
- слухач Інституту Аспена.
Досвід та досягнення
2009 - 2012 рік – очолювала юридичний департамент державного підприємства «Державний центр з питань відновлення платоспроможності та банкрутства».
2012 - 2013 р.р. – очолювала Київський філіал ТБ «Електронні торги України». Юридичний супровід системи електронних торгів в Україні стосовно реалізації майна підприємств банкрутів, майна банків, що ліквідуються, кредитних портфелів та ін., основною метою була побудова фактично з «нуля» ринку електронної торгівлі в Україні проблемними активами.
З 2013 року – партнер практики «Реструктуризація та супровід процедур банкрутства» в Ario Law Firm.
2014 -2019 р.р. – помічник-консультант на громадських засадах народного депутата від ПП «Об’єднання «Самопоміч» Руслана Сидоровича.
З 2015 року – голова Комітету з конкурсного права Асоціації правників України (надалі – Комітет) до складу якого входить Підкомітет «Виконавчого провадження». За цей час на базі Комітету:
- Запроваджено дві важливі реформи: реформу виконання судових рішень та реформу сфери банкрутства.
- Розроблений, ухвалений Верховною Радою Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» Завдяки якому, наразі в Україні успішно функціонує інститут приватних виконавців.
- Комітет став основним майданчиком для обговорення проекту Кодексу України з процедур банкрутства, який набув чинності 21 жовтня 2019 року та практичних аспектів його застосування.
- За сприяння Комітету, оператором електронних аукціонів з продажу майна боржників-банкрутів стало ДП «ProZorro.Продажі»
- Засновано щорічний Форум з конкурсного права, який став головним професійним заходом року. 6 разів поспіль була Головою організаційного комітету даного форуму.
- Єдиний Комітет АПУ, що започаткував власну премію. Щороку під час Форуму з конкурсного права АПУ професійне середовище визначає лідерів сфери банкрутства в Україні.
- Створено Всеукраїнську правничу школу з питань банкрутства , яка 7 років поспіль проводиться разом з Лігою студентів АПУ на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.
- На базі Комітету був розпочатий процес створення єдиної саморегулівної організації арбітражних керуючих відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства.
- Комітет став головним майданчиком з обговорення експертним середовищем (юристами, суддями, народними депутатами, членами Уряду) новел застосування Кодексу України з процедур банкрутства; та зокрема, з роз’яснення суспільству норм Кодексу України з процедур банкрутства щодо банкрутства фізичних осіб.
- Спільно з Проектом Ради Європи «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини» був започаткований щорічний форум «Виконання рішень національних судів». Цього року захід відбувся втретє.
З 2015 року – ліквідатор Публічного акціонерного товариства «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» - однієї з найбільш гучних і складних процедур банкрутства в Україні.
2019 рік – визнана однією з найкращих правників України за рейтингом «Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України-2019» видання «Юридична газета».
ПРОГРАМА
- Розвиток конкурсного права та процесу в Україні на базі кращих світових практик, так як вказані правові інститути є одними з ключових регуляторів здорової ринкової економіки.
- Сприяння активному розвитку самоврядування приватних виконавців та арбітражних керуючих на демократичних засадах, з максимальним залученням представників професії з усіх регіонів.
- Забезпечення не формального, а реального та дієвого захисту інтересів приватних виконавців та арбітражних керуючих.
- Підвищення статусу та популяризація професій приватного виконавця та арбітражного керуючого як незалежних професіоналів, які здійснюють свою діяльність в надскладних умовах.
- Забезпечення якісного та доступного підвищення кваліфікації приватних виконавців та арбітражних керуючих шляхом проведення спільних заходів та тренінгів з найкращими фахівцями.
- Сприяння дотримання високих етичних стандартів в професіях приватних виконавців та арбітражних керуючих.
- Плідна робота над продовженням реформи системи виконання судових рішень в Україні, зокрема в питанні зрівняння повноважень державних і приватних виконавців не в 2024 році, а вже найближчим часом.