Кандидат на посаду члена Правління

Олексій Бонюк

Офіс Генерального прокурора, начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій

БІОГРАФІЯ

Бонюк Олексій Петрович – начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора

Освіта

У 1999 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство». У 2001 році здобув кваліфікацію аудитора в Інституті статистики обліку та аудиту.

Професійне зростання

З 2002 року до квітня 2016 року – практикував як адвокат індивідуально, а з квітня 2016 року до червня 2017 року – у складі Адвокатського об’єднання «Бонюк і партнери». Спеціалізація – захист прав громадян від кримінального обвинувачення та надання правової допомоги в кримінальному процесі.

З червня 2017 року по грудень 2019 року очолював систему Безоплатної правової допомоги, займав посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

У 2020 році розвивав  проекти у сфері доступу до правосуддя, вирішення різних форм конфліктів та подолання насильства в суспільстві, будучи виконавчим директором громадської організації.

Згодом, у липні 2020 створив і очолив новий підрозділ в Офісі Генерального прокурора – Департамент кримінально-правової політики та захисту інвестицій, основними завданнями якого є реформа та розвиток органів прокуратури, визначення напрямів кримінальної політики, а також захист  прав суб’єктів інвестування й господарювання від протиправного втручання в їх законну діяльність.

Професійне визнання

У 2015 році залучався експертом проекту Ради Європи «Пакет невідкладних заходів для України», а в 2019 році – експертом Ради Європи в робочій групі з розробки настанов щодо розвитку систем надання безоплатної правової допомоги Європейського комітету з правового співробітництва.

У жовтні 2017 брав участь у роботі панелі з питань верховенства права в рамках тематичної платформи східного партнерства №1 «Демократія, належне врядування та стабільність», що відбулася в Брюсселі, Королівство Бельгія.

У рамках ІІІ Міжнародної конференції з доступу до безоплатної правової допомоги в системі кримінальної юстиції (листопад 2018 року, Тбілісі, Грузія) українська делегація системи БПД під керівництвом Бонюка О.П. презентувала здобутий досвід, а також зробила внесок у розробку Тбіліської декларації з імплементації принципів та настанов ООН з доступу до безоплатної правової допомоги в системі кримінальної юстиції та прогресу в досягненні цілі сталого розвитку «Доступ до правосуддя для всіх порядку денного в області сталого розвитку на період до 2030 року».

Під час конференції ILAG (міжнародна група БПД) в Оттаві (Канада, 2019) представив національну доповідь про здобутки української системи надання БПД.

За підсумками 2020 року відзначений Тимчасовою спеціальною комісією Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів.

Ключові компетентності та навички

 

Управління людськими ресурсами; ведення та управління змінами; управління фінансами; публічна служба; правнича діяльність; стратегічне планування; орієнтованість на досягнення результатів.

Володію українською, російською та англійською мовами.

Громадська діяльність

У 2018 році затвердив паспорт розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, одним із пріоритетних напрямків якого визначено підвищення якості правових послуг.

З 2019 року запровадив ряд проектів. Зокрема, спільно з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка розпочато реалізацію повного циклу practice ready legal education (практично орієнтованої юридичної освіти). Точку доступу до БПД поєднано з юридичною клінікою вузу.

Разом з органами прокуратури розпочав пілотування відновного правосуддя для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину в шести регіонах України. За результатами реалізації пілотного проєкту, відновне правосуддя для неповнолітніх поширено на всю територію України.

У 2018 році за підтримки партнерів відкрив 5 правових клубів “Pravokator” у найбільших містах України, які є майданчиками для комунікації, мережування, розвитку та навчання як для правників, так і представників місцевих громад.

У 2019 році за підтримки партнерів та під його керівництвом організовано першу Київську міжнародну конференцію з безоплатної правової допомоги «Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості».

Ініціював запровадження нової моделі управління системою БПД – незалежну Наглядову раду, яку було сформовано у березні 2020 року на конкурсних засадах, із застосуванням підходу оцінки компетентностей.

Став одним із авторів Стратегії розвитку прокуратури 2020-23 рр., яка була затверджена вперше. Забезпечив розробку та затвердження у 2021 році операційного плану Стратегії.

 

Передвиборча програма

Асоціація правників України – є одним із оплотів розвитку спільноти правників у Країні,  утвердження цілісності та верховенства права.

Розвиваючи спільноти правників, які надають гарантовану державою правову допомогу, а тепер долучившись до розвитку прокурорської спільноти, я усвідомлюю наскільки є важливим діалог, поширення сенсів і цінностей у професійному середовищі.

Мій досвід, здобутий в Україні та на міжнародній арені, стане у нагоді для подальшого розвитку Асоціації.

Програмні напрями діяльності:

  1. Підтримка утвердження АПУ, як ключової спільноти для мережування усіх правників;
  2. Допомога формування Стратегічних планів розвитку АПУ;
  3. Забезпечення у формування візії розвитку кримінальної юстиції та органів правопорядку;
  4. забезпечення формування інституту цілісності для усіх правників;
  5. Посилення міжінституційного діалогу представників юридичної професії;
  6. Підтримка діалогу з профільними комітетами Верховної ради України, розвиток можливостей для нормопроектної діяльності АПУ;

Налагодження постійної взаємодії АПУ з Тренінговим центром прокурорів та правовими клубами Pravokator, з метою запровадження орієнтованих на потреби практично-орієнтованих програм тренінгів для членів АПУ.